Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!

6 Mayıs tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'ndan halka arz onayı alan Kayseri Şeker'e sosyal medyada…

Kayseri Şeker'e sosyal medyada tepkiler büyüyor!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

6 Mayıs tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz onayı alan Kayseri Şeker’e sosyal medyada tepkiler büyüyor. Şirketin 16,27 TL’den halka arz edilen hisseleri, 25 Mayıs tarihinde 15,15 TL’ye kadar gördü. Hisselerin düşmesi, sosyal medyada da yatırımcıların tepkisini çekiyor.

Kayseri Şeker Fabrikası, 6 Mayıs 2023 tarihinde SPK’dan halka arz onayı almıştı. Şirket, 10-12 Mayıs tarihleri arasında talep toplama işlemlerini gerçekleştirmiş ve toplamda 106 milyon lot halka arz yöntemi ile satışa sunulmuştu.

Şirketin halka arzına 1 milyon 600 binden fazla yatırımcıdan talep gelmişti. KAYSE hisseleri 16,27 TL fiyattan halka arz edilmiş ve 18 Mayıs tarihinde de Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlamıştı.

Ancak şirket hisseleri, daha ilk işlem gününün ilk saniyelerinde gördüğü satış ile devre kesti. Bugün 5. işlem gününde olan KAYSE hisselerindeki düşüş ise devam ediyor.

YÜZDE 5’İN ÜZERİNDE DEĞER KAYBI!

KAYSE hisseleri, gelinin noktada %6,26 değer kaybetmiş görünüyor. Halka arz fiyatı 16,27 TL olan şirket hisseleri, bugün ise 15,25 TL’den işlem görüyor.

YATIRIMCILAR TEPKİLİ!

Kayseri Şeker’in halka arzına katılan bireysel yatırımcılar, hisselerin düşüş göstermesi sonrası tepkilerini sosyal medyadan dile getiriyor. İşte şirket hakkında yapılan yorumlardan bazıları!

Haber

Haber

Haber

Haber

Haber


Bakmadan Geçme