Kıraç Galvaniz halka arzında güncelleme yapıldı!

Sermaye Piyasası Kurulu'na halka arz başvurusunda bulunan Kıraç Galvaniz Sanayi ve Ticaret A.Ş…

Kıraç Galvaniz halka arzında güncelleme yapıldı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’na halka arz başvurusunda bulunan Kıraç Galvaniz Sanayi ve Ticaret A.Ş., halka arzda değişikliğe gitti. Kıraç Galvaniz’in güncellenmiş taslak izahnamesi, Alnus Yatırım tarafından paylaşıldı. Kıraç Galvaniz halka arz ne zaman, kaç lot verir, eşit dağıtım mı oransal mı, hangi bankalar? İşte TCKRC halka arzında öne çıkan detaylar!

Alnus Yatırım liderliğinde halka arz hazırlıklarını sürdüren Kıraç Galvaniz’in güncellenmiş taslak izahnamesi yayınlandı. Şirketin daha önceki taslak izahnamesine göre, yeni izahnamede bazı değişiklikler görüldü. Kıraç Galvaniz’in bir kez daha halka arzla ilgili gündeme gelmesinin ardından şirket hakkın yatırımcılar tarafından da araştırma yapılmaya başladı. İşte merak edilen halka arz detayları!

KIRAÇ GALVANİZ NE İŞ YAPAR?

Kıraç Galvaniz, 2006 yılında Kıraç Group bünyesinde, sıcak daldırma galvanizleme hizmeti vermek amacıyla Bursa’da kurulmuştur.

Kurulduğu yıldan bu yana Bursa bölgesindeki tek sıcak daldırma galvanizleme tesisi olma özelliğini taşıyan şirket, 2010 yılında faaliyet alanını genişleterek çelik otokorkuluk sistemleri imalatı ve montajına başlamış, ülkenin sayılı otokorkuluk tedarikçisi firmalarından biri olmuştur.

ARGE’ye verdiği önem, piyasanın ihtiyaç duyduğu ürünleri analiz kabiliyeti ile dinamik, genç ve alanında uzman ekibi ile sektörde kısa sürede saygın bir konuma sahip olmuştur.

Kıraç Galvaniz, ana faaliyetleri olan çelik otorkorkuluk imalatı ve sıcak daldırma galvanizlemenin yanı sıra motosiklet koruyucu bariyer, ses ve gürültü bariyerleri, solar enerji sistemleri konstrüksiyonu imalat/montajı, çarpışma yastığı, trafik işaret ve levhaları, yaya korkuluğu satışı/montajı alanında da hizmet vermektedir.

KIRAÇ GALVANİZ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzına ilişkin taslak izahname, bir kez daha Sermaye Piyasası Kurulu’nun onayına sunuldu. Kıraç Galvaniz’in 2023 yılı ikinci yarısında halka arz olması bekleniyor.

KIRAÇ GALVANİZ HALKA ARZ DETAYLARI!

Şirket halka arza toplam 28.500.000 lotu konu edecek. Halka arz fiyatı henüz netleşmezken taslak izahnamede yer alan verilere göre dağıtım şekli ise tamamen eşit dağıtım olacak. Şirketin halka arz sonrası halka açıklık oranı ise %36,31 olacak. Kıraç Galvaniz’in halka arzda, TCKRC işlem kodunu kullanması bekleniyor.

KIRAÇ GALVANİZ HALKA ARZ HANGİ BANKALAR?

Şirketin halka arzında dağıtım şekli ‘tamamen eşit dağıtım’ olacağından, tüm banka ve aracı kurumlar üzerinden halka arza katılım sağlanabilmesi bekleniyor.

NOT: Halka arzlara dair tüm gelişmelerden anlık bildirimlerle haberdar olabilirsiniz. Aşağıda butonları bulunan iOS ya da Android uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirinHALKA ARZ gelişmelerini kaçırmayın!

Bakmadan Geçme