Kontrolmatik'in bilançosunda hissedarları sevindiren artış!

Borsa İstanbul'un popüler şirketlerinden Kontrolmatik Teknoloji'nin 3 aylık bilançosu açıklandı…

Kontrolmatik'in bilançosunda hissedarları sevindiren artış!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un popüler şirketlerinden Kontrolmatik Teknoloji’nin 3 aylık bilançosu açıklandı. Şirketin açıklanan bilançosunda, bir önceki yılın aynı dönemine göre net kârını %210 artırdığı görüldü. İşte detaylar…

Kontrolmatik Teknoloji’nin 2023/3 bilançosu açıklandı. 11 Mayıs tarihinde açıklanan bilançoda şirketin satışlarını geçen yılın aynı dönemine göre %158 artırdıığı gözlendi. Öte yandan şirketin duran varlıkları da %46 yükseldi. Şirket, özkaynaklarında %5, net dönem kârında ise %210 artış kaydetti.

2022 yılı ilk 3 aylık döneminde 43 milyon TL’nin üzerinde net kâr elde eden Kontrolmatik Teknoloji, bu yılın aynı döneminde ise 133 milyon 996 bin 771 TL net kâr yazdı.

KONTR’nin brüt kâr ve esas faaliyet kârında ise düşüş gözlendi. Şirketin brüt kârı 38,4 milyon TL (önceki 54,6 milyon TL), esas faaliyet kârı ise 14,1 milyon TL (önceki 81,7 milyon TL) olarak açıklandı.

Dönen varlıklarında da düşüş gözlenen şirketin bu yılın ilk 3 aylık döneminde açıkladığı dönen varlıklar, 2,7 milyar TL (önceki 3,1 milyar TL) şeklinde duyuruldu.

Kontrolmatik’in finansal borçları da artış gözlenen başka bir kalem oldu. Şirket, bu kalemi 1,4 milyar TL (önceki 1,1 milyar TL) açıkladı.

Bakmadan Geçme