Koza Polyester halka arz sonuçları! KOPOL ne zaman işlem görecek?

Geçtiğimiz hafta halka arzda talep toplama işlemlerini tamamlayan Koza Polyester'in halka arz…

Koza Polyester halka arz sonuçları! KOPOL ne zaman işlem görecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Geçtiğimiz hafta halka arzda talep toplama işlemlerini tamamlayan Koza Polyester’in halka arz sonuçları açıklandı. Şirketin halka arzına rekor katılım olurken bireysel yatırımcılara dağıtılan lot miktarı da netlik kazanı. Koza Polyester halka arz kaç lot verdi, borsada ne zaman işlem görecek?

Toplamda 44.390.000 lotu halka arz yöntemi ile borsada kote eden Koza Polyester, geçtiğimiz hafta banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplamıştı. Şirketin halka arzında bireysel yatırımcılara lotların büyük kısmı ayrılmış ve halka arz fiyatı da 24,50 TL olarak duyurulmuştu.

Şirketin halka arzında bireysel yatırımcılara eşit dağıtım yapılacağı açıklanmış ve tahmini olarak 30-35 lot dağıtılacağı öngörülmüştü. Ancak Koza Polyester’in halka arzına katılım 1 milyon 700 bini geçerek rekor kırdı ve yatırımcılara 19-20 lot dağıtıldı.

Şirket, halka arz sonuçlarını da Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden duyurdu. KAP üzerinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Koza Polyester Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin (“Koza Polyester”, veya “Şirket”) paylarının halka arzına ilişkin talep toplama işlemleri, 5-6-7 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşmiştir.

Şirket’in toplam 44.390.000 TL nominal değerli payları halka arz edilmiştir. Şirket’in 1 TL nominal değerli paylarının halka arz fiyatı 24,50 TL olarak belirlenmiş olup, 44.390.000 TL nominal değerli payların satışı sonucunda halka arz büyüklüğü 1.087.555.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Halka arzda toplam 1.850.176 yatırımcıdan halka arz edilen 44.390.000 TL nominal değerli payların 5,08 katına denk gelen 225.411.467 TL nominal değerli filtrelenmemiş pay talebi gelmiştir. Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının yaklaşık 4,88 katı ve Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara planlanan tahsisat tutarının ise 5,68 katı talep gelmiştir.

Halka arz fiyatı üzerinden yatırımcı grubu bazında talep ve dağıtım bilgisi aşağıdaki tabloda yer almaktadır.”

Haber

KOPOL ne zaman işlem görecek?

Şirketin halka arz edilen paylarının işlem göreceği tarih henüz açıklanmadı. Bu tarihin, akşam saatlerin açıklanması ve işlem tarihinin de 12 Nisan olması bekleniyor. Tarih netleştiğinde mobil uygulamamız üzerinden takipçilerimize duyurulacaktır.


Bakmadan Geçme