Mavi Giyim hisse 2023 bedelsiz ve temettü, ne zaman bölünecek?

Mavi Giyim'in 14 Mart tarihinde aldığı temettü ve bedelsiz sermaye artırımı kararı, yatırımcıları heyecanlandırdı. Peki Mavi hisse temettü (kâr payı) ve bedelsiz ne zaman? Mavi hisse 2023 ne zaman bölünecek?

Mavi Giyim hisse 2023 bedelsiz ve temettü, ne zaman bölünecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un güçlü şirketlerinden biri olarak dikkat çeken Mavi Giyim, 14 Mart tarihinde hem bilanço açıkladı, hem de kâr payı ve temettü duyurusu ile yatırımcılarının yüzünü güldürdü. Şirket, açıkladığı yıllık bilançoda, 1,5 milyar TL’ye yakın bir net kâr duyurdu.

MAVI işlem kodu ile Borsa İstanbul’da işlem gören şirket, aynı zamanda 3,89 TL temettü ve %100 de bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını açıkladı. Gelen bu haberin ardından yatırımcılar ise MAVI hisselerinin temettü ve bedelsiz tarihini araştırmaya koyuldu. Mavi ne zaman bölünecek, Mavi 2023 temettü ne zaman? Sorularının yanıtları haberimizde.

MAVI NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Mavi Giyim, 14 Mart tarihinde %100 bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını duyurdu. Şirket, bedelsiz kararı hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuruda bulunacak. Daha sonra onay gelmesi halinde de bölünme gerçekleşecek. Mavi Giyim’in 2023 yılının ikinci çeyreğinde bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi bekleniyor.

MAVİ GİYİM TEMETTÜ (KÂR PAYI) NE ZAMAN?

Mavi Giyim’in 3,89 TL olan 2023 yılında dağıtacağı kâr payı dağıtım işlemi, 12 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

Bakmadan Geçme