Pasifik Teknoloji (PATEK) işlem tarihi belli oldu!

Son halka arzlardan biri olan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknoloji A.Ş.'nin borsa işlem tarihi belli oldu. PATEK borsada ne zaman işlem görecek? İşte detaylar!

Pasifik Teknoloji (PATEK) işlem tarihi belli oldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 31 Ocak 2024 tarihinde halka arz onayı alan şirketlerden Pasifik Teknoloji, talep toplama işlemlerinin ardından halka arz sonuçlarını da paylaşmıştı. PATEK halka arzına katılan yatırımcılara 7-8 lot dağıtımı gerçekleştirdi. Şirketten beklenen borsa işlem tarihi de belli oldu.

Pasifik Teknoloji (PATEK), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden işlem tarihini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada, PATEK paylarının 13 Şubat 2024 tarihinde borsada işleme başlayacağı duyuruldu. Pasifik Teknoloji'nin KAP açıklaması şu şekilde:

"Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş.'nin (Şirket) sermayesini temsil eden 134.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 27.000.000 TL nominal değerli Şirket payları 13/02/2024 tarihinden itibaren Ana Pazar'da 35,00 TL/pay baz fiyat, "PATEK.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir."


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme