SASA yatırımcılarına bedelsiz müjdesi!

Borsa İstanbul'un gözde şirketlerinden Sasa Polyester, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden…

SASA yatırımcılarına bedelsiz müjdesi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un gözde şirketlerinden Sasa Polyester, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcılarını sevindiren bir açıklamada bulundu. Şirketten yapılan açıklamada, bedelsiz sermaye artırımı yapılacağı duyuruldu. SASA 2023 bedelsiz ne zaman? SASA ne zaman bölünecek? İşte detaylar!

Son yıllarda göstermiş olduğu performansla adından söz ettiren Sasa Polyester, bedelsiz sermaye artırımlarına devam ediyor. Şirket, 2023 yılının ilk çeyreğinin ardından yine bedelsiz kararı aldı. Şirketten alınan Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden de duyuruldu.

Sasa Polyester’in kayıtlı sermaye tavanı 15.000.000.000 TL, mevcut sermayesi ise 2.302.591.217 TL olarak dikkat çekiyor. Şirket, KAP üzerinden yaptığı açıklamada, 12 Nisan tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında %130 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını açıkladı.

Bu bağlamda ise SASA’nın SPK onayı alması halinde sermayesi 5.295.959.799,1 TL’ye yükselecek. SASA paydaşları ise %130 oranında bedelsiz pay alacak.

Haber

SASA NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirketin bedelsiz sermaye artırımı konusunda yönetim kurulu kararı, Sermaye Piyasası Kurulu’na sunuldu. Kurul’dan onay gelmesi halinde SASA payları bölünmeye gidecek. Şirketin 2023 yılı ikinci çeyreğinde SPK onayını alarak bedelsiz sermaye artırımını tamamlaması bekleniyor.

Bakmadan Geçme