Sermaye Piyasası Kurulu, 2 şirketin halka arzına onay verdi!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), merakla beklenen haftalık SPK Bülteni'ni gece saatlerinde yayımladı. Yayımlanan bültende Kayseri Şeker ve Bien Yapı'nın halka arzına onay verildi. Bu hafta Anatolia Tanı ve Gen ise, sermaye artırımı onayı alan şirket oldu. İşte 6 Mayıs tarihli SPK bülteni ve halka arzlara dair ayrıntılar!-

Sermaye Piyasası Kurulu, 2 şirketin halka arzına onay verdi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

SPK, bu haftaki bültende Kayseri Şeker Fabrikası ve Bien Yapı’nın halka arzlarının onaylandığını duyurdu. SPK Bülteni’nde yer alan bilgilerde, her iki şirketin de halka arz fiyatı netlik kazandı.

Halka arz onayı alan Kayseri Şeker, toplam 106.000.000 lotu halka arz yolu ile satışa sunacak. Şirketin halka arzında belirlenen fiyat ise 16,27 TL olarak açıklandı. Kayseri Şeker’in halka arzda işlem kodu ise KAYSE olacak. Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım uygulanması bekleniyor.

Bien Yapı da halka arz onayı alan bir diğer şirket oldu. Bien Yapı da toplamda 86.791.342 lotu halka arz yolu ile satışa sunan bir diğer şirket olacak. Şirketin halka arzında işlem kodu ise BIEN olacak. Öte yandan halka arz fiyatı ise 42,80 TL olacak. Bireysel yatırımcılara eşit dağıtım uygulanması bekleniyor.

Anatolia Tanı ve Gen’in de sermaye artırımına onay verildi. Şirket, 110.000.000 TL olan mevcut sermayesini, %100 bedelsiz sermaye artırımı ile 220.000.000 TL’ye yükseltecek.

Bakmadan Geçme