Sert düşen Penta'dan yeni iş anlaşması!

2022 yılının son çeyreğinde ?0 oranında bedelsiz sermaye artırımına giden ve daha sonrasında sert düşüş gösteren Penta Teknoloji, yeni iş anlaşması duyurdu. Şirket, söz konusu iş anlaşmasına ilişkin duyuruyu Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıkladı.

Sert düşen Penta'dan yeni iş anlaşması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son 12 ayda 86,55 TL fiyatı gördükten sonra tarihi zirvelerden adeta çakılan Penta Teknoloji, yatırımcıların gündeminde yer almaya devam ediyor. 2022 Ekim ayında bedelsiz sermaye artırımına giden ve sonrasında %80’in üzerinde düşüş gösteren PENTA’da bu düşüş ise sürüyor.

Şirket paylarında düşüş devam ederken yatırımcıların şirketten beklediği gelişme, yeni iş anlaşması ile oldu. Penta Teknoloji, 25 Nisan tarihinde Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir duyuruda bulundu.

Şirketten yapılan açıklamada, dünyanın önemli sunucu üreticilerinden xFusion Digital Technologies adlı şirketin yetkili dağıtıcı olunduğu duyuruldu.

PENTA yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Penta Teknoloji, dünyanın önemli sunucu üreticilerinden xFusion Digital Technologies Co., Ltd. firmasına ait xFusion markasının yetkili dağıtıcısı oldu. Bu adımla Intel sunucu pazarındaki payını büyüten Penta Teknoloji, xFusion aracılığıyla iş ortaklarına ve kullanıcılara enerji tasarruflu bilgi işlem ağ çözümleri ve yüksek seviyede güvenli veri depolama imkanı sağlayacak.”

Bakmadan Geçme