SPK, 2,4 Milyar TL büyüklüğündeki halka arza onay verdi!

Sermaye Piyasası Kurulu, 6 Nisan tarihli bülteni yayımladı. Yayımlanan bültende, Europower Enerji…

SPK, 2,4 Milyar TL büyüklüğündeki halka arza onay verdi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu, 6 Nisan tarihli bülteni yayımladı. Yayımlanan bültende, Europower Enerji’nin halka arzına onay geldi. Peki, Europower Enerji halka arzı ne zaman? EUPWR halka arz eşit dağıtım mı oransal mı, hangi bankalar, kaç lot verir? İşte detaylar! Geçen hafta 2 şirketin halka arzını onaylayan Sermaye Piyasası Kurulu, bu haftayı da boş geçmedi. Kurul, yatırımcıların uzun zamandır heyecanla beklediği Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin halka arzını onayladı. SPK ayrıca, Mega Polietilen Köpük Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin bedelli sermaye artırımını da onayladı.

Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri Sanayi Ticaret A.Ş.’nin halka arzı yatırımcılar tarafından merakla araştırılırken biz de sizler için bu halka arzda öne çıkan detayları sıraladık. İşte halka arzın ayrıntıları!

EUROPOWER ENERJİ NE İŞ YAPAR?

38.000m²’lik bir üretim alanında faaliyet gösteren Europower Enerji A.Ş. deneyimli, çözüm odaklı ve nitelikli bir mühendislik ekibi ile AG-OG-YG elektrik sistemleri için ürünler tasarlar, geliştirir ve üretir.

Europower Enerji ne üretiyor?

Orta gerilim sabit veya çekilebilir hava yalıtımlı metal ve metal kaplı şalt panoları, SF6 yalıtımlı halka devre birimleri,

Otomasyon ve SCADA panoları dahil olmak üzere her türlü alçak gerilim şalt tesisleri ve panolar,

Metal sac, sandviç panel, beton ve özel tip kompakt trafo merkezleri / kiosklar,

YG-YG, YG-OG, OG-OG VE OG-AG mobil trafo merkezleri,

Raylı sistemler için havai hat vakumlu yük ayırıcılar, havai hat ayırıcıları,

YG-OG-AG kapasitör bankları, sabit ve mobil güç faktörü düzeltme sistemleri.

Tüm ürünler uluslararası standartlara uygun olarak üretilir ve uluslararası olarak akredite edilmiş laboratuvarlarda tip-testinden geçirilir. Europower Enerji proje tasarımı, proje yönetimi, otomasyon & SCADA, işletmeye alma, denetim, saha testleri ve eğitim hizmetleri gibi geniş bir yelpazede mühendislik hizmetleri sunmaktadır.

EUROPOWER ENERJİ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzı, SPK tarafından 6 Nisan tarihinde onayladı. Talep toplama tarihleri ise henüz netleşmiş değil. Europower Enerji’nin 10-14 Nisan haftasında belirlenecek 2-3 iş gününde talep toplaması bekleniyor. Bu tarihi kaçırmamak için iOS ve Android uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirin gelişmelerden anlık bildirimlerle haberdar olun!

EUROPOWER ENERJİ KAÇ LOT VERİR?

Şirketin halka arzında 60.000.000 lot satışa sunulacak. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre dağıtım şekli ise oransal olacak. Ancak dağıtım şekli, son halka arzlarda olduğu gibi onaylı izahname ile değişebilir. Herhangi bir değişiklik olması halinde gelişmeler tarafımızdan duyurulacaktır.

EUROPOWER ENERJİ HALKA ARZ AYRINTILARI

Şirketin halka arzında 60 milyon lot, hisse başı 40,60 TL fiyattan satışa sunulacak. Borsa İstanbul’da işlem kodu ise EUPWR olacak. Öte yandan halka açıklık oranı %27,30 ve lotların tamamının satılması halinde halka arz büyüklüğü ise 2.436.000.000 TL olacak.

Şirketin halka arzında yetkili banka ve aracı kurumlar da onaylı izahname ile birlikte netlik kazanacak. Aşağıda linkleri bulunan mobil uygulamalarımızı indirerek gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Bakmadan Geçme