SPK Trend GYO'nun sermaye artırımını onayladı

Sermaye Piyasası Kurulu, 12 Ocak 2023 tarihli bülteni yayımladı. Yayımlanan bültende yeni halka…

SPK Trend GYO'nun sermaye artırımını onayladı
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu, 12 Ocak 2023 tarihli bülteni yayımladı. Yayımlanan bültende yeni halka arz çıkmadı. 1 şirketin ise sermaye artırımı başvurusu onay aldı. Sermaye artırımı onayı alan şirket ise Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. oldu.

2023 yılının ikinci haftasında Sermaye Piyasası Kurulu’nun haftalık bülteni yayımlandı. Kurul, yayımlanan bültende herhangi bir şirketin halka arzını onaylamadı. Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ise sermaye artırımı onayı alan şirket oldu.

TDGYO kodu ile işlem gören Trend Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., 30.000.000 TL olan mevcut sermayesini 69.000.000 TL’ye yükseltecek. Şirketin bu sermaye artırımı ise iç kaynaklardan bedelsiz olarak gerçekleştirilecek. Şirketin sermaye artırımı oranı ise %130 olarak duyurulmuştu.

Yayımlanan SPK Bülteni’nde Hamza Baştürk isimli yatırımcı, Ford Otosan ve Ereğli hisselerinde yaptığı işlemler nedeniyle para cezasına çarptırıldı.

Sermaye Piyasası Kurulu ayrıca, 21 web sitesinin kapatılması konusunda hukuki işlemlerin başlatıldığını da kamuoyuna duyurdu.


Share


Benzer Haberler

Social Media

Bakmadan Geçme