Tera Yatırım halka arzına dair bilinmesi gereken detaylar

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 9 Aralık tarihinde halka arz için onay aldı. Tera Yatırım halka arz ne zaman?

Tera Yatırım halka arzına dair bilinmesi gereken detaylar
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Tera Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Sermaye Piyasası Kurulu’ndan 9 Aralık tarihinde halka arz için onay aldı. Şirket, geçtiğimiz gün Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden halka arza dair detayları yatırımcılarla paylaştı. TERA’nın halka arzına dair tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

TERA YATIRIM NE İŞ YAPAR?

1990 yılında kurulan ve eski unvanı Stok Menkul Değerler A.Ş. olan kurum, 2005 yılından beri yeni ortaklık yapısı altında, Tera Yatırım ismi, yenilenen uzman kadrosu ve güçlü özsermaye yapısı ile yoluna devam etmektedir.

Tera Yatırım, Türkiye’nin yatırım bankacılığı ve aracılık faaliyetleri konusunda önde gelen kurumlarından biri olup yerli ve yabancı müşterilere kurumsal finansman, aracılık ve araştırma hizmetleri sunmaktadır.

Ayrıca portföy yönetimi alanında faaliyet gösteren Tera Portföy Yönetimi A.Ş’nin tamamının sahibidir. Müşteri ve çözüm odaklı kurum kültürünü tecrübesi ile birleştiren Tera Yatırım, Türkiye’de aracı kurumlar arasında öne çıkmayı, yenilikçi ve kaliteli hizmet sağlamayı ilke edinmiştir.

TERA YATIRIM HALKA ARZ DETAYLARI!

Şirket, halka arza 15.000.000 TL nominal değerli payı bedelli sermaye artırımı şeklinde, 1.500.000 TL nominal değerli payı da ek satış şeklinde halka arza konu edecek. Yani halka arzda toplam 16.500.000 TL nominal değerli pay satılacak.

Halka arz fiyatı ise 10 TL olarak duyuruldu. Tera Yatırım’ın halka arzında dağıtım şekli ise oransal dağıtım olacak.

Halka arza dair talep toplama tarihlerini de açıklayan şirket, 15-16 Aralık tarihlerinde 2 iş günü boyunca daha önceden belirenmiş banka ve aracı kurumlar üzerinden halka arza katılım sağlanabileceğini duyurdu.

HALKA ARZDA TAHSİSAT ORANLARI

Tera Yatırım’ın halka arzına konu olan 15 milyon TL nominal değerli payın tahsisatı da yatırımcı grubuna göre ayrılmış durumda. Konuyla ilgili onaylı izahnamesinde açıklamaya yer veren şirket, şu ifadeleri kullandı:

Halka arz edilecek toplam 15.000.000 TL nominal değerli payların;

3.750.000 TL nominal değerdeki (%25) kısmı Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara,

8.250.000 TL nominal değerdeki (%55) kısmı Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara,

3.000.000 TL nominal değerdeki (%20) kısmı Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara gerçekleştirilecek satışlar için tahsis edilmesi planlanıyor.

Bakmadan Geçme