Yazılım şirketi 217.500.000 TL bedelli ihaleyi kazandı!

Borsa İstanbul'un önde gelen yazılım şirketi, rekor bedelli ihaleyi kazandığını duyurdu. Şirketten yapılan açıklamada ihale bedelinin 217.500.000 TL olduğu vurgulandı. İşte detaylar!

Yazılım şirketi 217.500.000 TL bedelli ihaleyi kazandı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden ARD Yazılım (ARDYZ), "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Bilişim Sistemleri Yazılım Geliştirme, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti" işi kapsamında önemli bir anlaşma imzaladığını duyurdu. Şirket, 29 personeliyle birlikte yürütülecek olan proje için, 18.12.2023 tarihinde açılan ihalede en uygun teklifi vererek bu ihaleyi kazandı.

Proje kapsamında, Bakanlık birimlerinin faaliyetlerini gerçekleştirmek amacıyla ihtiyaç duyulan yeni yazılımların geliştirilmesi, mevcut uygulamaların, sistemlerin ve yazılımların mevzuat yükümlülükleri ve güncel ihtiyaçlar doğrultusunda dijital dönüşümünün sağlanması, uygulamaların ihtiyaç duyacağı raporlar için Bakanlık Karar Destek Sistemi üzerinden raporlama yapılması ve Bakanlık birimlerine ait hizmetlerin E-Devlet kapısına entegrasyonunun sağlanması gibi önemli görevler bulunuyor.

ARD Yazılım'ın teklifi, sözleşme davetini takiben 08.01.2024 tarihinde, 3 yıl süreyle geçerli olacak şekilde, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile 217.500.000 TL (KDV Hariç) bedeliyle ihale sözleşmesi imzalandı.

Şirketten yapılan açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Şirketimiz, "Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Bilişim Sistemleri Yazılım Geliştirme, Bakım ve Danışmanlık Hizmeti" işi kapsamında 29 personel istihdamıyla "Bakanlık görev alanı kapsamındaki faaliyetlerin gerçekleştirilmesi için Bakanlık birimlerinin sundukları hizmetlere göre ihtiyaç duyulan yeni yazılımların geliştirilmesi, var olan uygulamaların/sistemlerin/yazılımların mevzuat yükümlülükleri ve güncel ihtiyaçlar çerçevesinde tek merkezden dijital dönüşümünün sağlanması, uygulamaların ihtiyaç duyacağı raporlar için Bakanlık Karar Destek Sistemi üzerinden raporlamanın sağlanması, Bakanlık birimlerine ait hizmetlerin E-Devlet kapısına entegrasyonunun sağlanması" projesi için 18.12.2023 tarihinde açılan ihaleye en uygun teklif firmamız tarafından verilmiş olup sözleşme davetine müteakip 08.01.2024 tarihinde 3 yıl için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü ile 217.500.000 TL (KDV Hariç) bedel ile ihale sözleşmesi imzalanmıştır.

Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 18.12.2023 tarih ve 2023/19 sayılı kararı ile verdiği yetkiye istinaden, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-15.1 sayılı Özel Durumlar Tebliğ kapsamında, içsel bilginin açıklanmasının sözleşmenin imzalandığı ilgili tarih itibari ile sonuçları konusunda belirsizlik taşıması nedeniyle ertelenmesine karar verilmiştir. Erteleme sebebinin ortadan kalkması ile birlikte işbu açıklama yapılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme