Yükseliş rekorları kıran hisseye 1 ay yasak!

Borsa İstanbul'da 2024 yılının yükseliş rekorları kıran hissesi FONET'e 1 ay yasak getirildi. İşte FONET paylarında uygulanacak olan yasak ve detayları!

Yükseliş rekorları kıran hisseye 1 ay yasak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören teknoloji şirketlerinden Fonet Bilgi Teknolojileri (FONET), 2024 yılında yükselme rekorları kırmıştı. Yatırımcıların dikkatini üzerine çeken FONET, daha sonra ise sert düşüş göstermişti. Yeniden yükselişe giren hisse, inişli çıkışlı grafiği ile Borsa İstanbul’un radarına takıldı. FONET paylarına 1 ay boyunca tedbir getirildi.

1 AY TEK FİYAT TEDBİRİ!

Borsa İstanbul, 5 Nisan tarihli seans kapanışının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında FONET.E payları 08/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/05/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder. Piyasa yapıcılı sürekli işlem yöntemiyle işlem gören paylarda, tedbir nedeniyle tek fiyat işlem yöntemi uygulandığı süre boyunca piyasa yapıcılık faaliyeti yapılmaz.” denildi.

2024’TE %821 YÜKSELMİŞTİ!

Fonet Bilgi Teknolojileri’nin Borsa İstanbul’da işlem gören payları, 29 Aralık 2023 tarihli seansı 6,36 TL’den kapatmıştı. FONET, 7 Mart 2024 tarihinde ise 58,60 TL’yi gördü. Hisse bu fiyata geldiğinde 2024 yılının ilk aylarında %821 yükselmişti.

Yükseliş rekorları kıran hisseye 1 ay yasak!

DAHA SONRA %67 DÜŞTÜ!

7 Mart tarihinde 58,60 TL’yi gören FONET payları, o tarihin ardından düşüşe geçti. Hisse, kademeli olarak düştü ve 27 Mart tarihli seansta 19,10 TL’ye kadar geriledi. FONET payları, bu tarihin ardında da yeniden yükselişe geçmişti.

Yükseliş rekorları kıran hisseye 1 ay yasak!

YENİDEN %62 YÜKSELİŞ!

Fonet Bilgi Teknolojileri’nin Borsa İstanbul’da işlem gören 27 Mart tarihli dip fiyatın ardından yeniden yükselişe geçmişti. Hisse, 19,10 TL’den başladığı yükselişe, 5 Nisan tarihinde 31 TL’den devam etti. FONET payları, kısa zamanda %62 yükseliş kaydetti.

Yükseliş rekorları kıran hisseye 1 ay yasak!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme