Yüzde 525'lik bedelsiz sermaye artırımı onaylandı!

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 13 Nisan tarihli bültende İmaş Makine'nin bedelsiz sermaye artırımını…

Yüzde 525'lik bedelsiz sermaye artırımı onaylandı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), 13 Nisan tarihli bültende İmaş Makine’nin bedelsiz sermaye artırımını onayladı. İmaş Makine ne zaman bölünecek, bedelsiz sermaye artırımı ne zaman? İşte detaylar!

SPK Bülteninde bu hafta 2 şirketin halka arzına onay gelirken, 1 şirketin de sermaye artırımı onaylandı. Bültende CW Enerji ve Graınturk Tarım’ın halka arzına onay verildi. İmaş Makine ise %525’lik bedelsiz sermaye artırımı onayı aldı.

IMASM kodu ile Borsa İstanbul’da payları işlem gören şirket, halka arzın ardından gösterdiği muhteşem bir yükseliş grafiği ile yatırımcılarını memnun etmişti. Şirket, 23 Aralık tarihinde yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bedelsiz sermaye artırımı kararı almış ve bu kararı da Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yatırımcıları ile paylaşmıştı.

İmaş Makine’nin mevcut sermayesi 37 milyon TL iken kayıtlı sermaye tavanı ise 150 milyon TL olarak göze çarpıyor. Şirket, bu bedelsiz sermaye artırımı ile sermayesini 231.250.000 TL’ye yükseltecek. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımında, 194.250.000 TL iç kaynaklardan kullanılacak.

İç kaynakların detayları ise şu şekilde olacak:

Emisyon Primi (TL): 87.660.648,24

Geçmiş Yıl Karları (TL): 103.238.017,82

Diğer Sermaye Yedekleri (TL): 3.351.333,94

İMAŞ MAKİNA BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI NE ZAMAN?

Şirket, önümüzdeki günlerde bedelsiz pay alma tarihlerini duyuracak. Bu tarihleri mobil uygulamalarımız üzerinden takip edebilirsiniz. Uygulama linkleri, sayfanın en alt bölümünde yer almaktadır.

Bakmadan Geçme