1 yılda yüzde 3221 yükseldi! O hisseye 1 ay yasak!

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketlerden Kuştur Kuşadası Turizm (KSTUR), son 1 yılda yüzde 3221 yükseliş gösterdi. Son zamanlarda da sert yükselen hisseye 1 ay emir paketi tedbiri getirildi. İşte detaylar!

1 yılda yüzde 3221 yükseldi! O hisseye 1 ay yasak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un önde gelen turizm şirketlerinden Kuştur Kuşadası Turizm (KSTUR), son 1 yıldaki yükselişi işe yatırımcılarına ciddi oranda para kazandırdı. Hissenin sert yükselişi, son aylarda da devam etti. İnişli çıkışlı bir grafik çizen KSTUR paylarına, Borsa İstanbul tarafından tedbir getirildi.

1 AY EMİR PAKETİ TEDBİRİ UYGULANACAK!

Kuştur Kuşadası Turizm hisselerine 1 ay emir paketi tedbiri getirildi. Borsa İstanbul, konuyla alakalı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulundu. Borsa İstanbul’dan yapılan KAP açıklamasında, “Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KSTUR.E payları 21/03/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 19/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir iletim kanalları kısıtlanarak (internet emir yasağı ile) işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (kredili işlem yasağı, brüt takas, emir paketi ve tek fiyat işlem yöntemi tedbirleri) internet emir yasağı tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.” denildi.

KSTUR paylarında ayrıca; emir paketi tedbiri, kredili alım ve açığa satışın yanı sıra brüt takas tedbirleri de yer alıyordu.

SON 1 YILDA %3221 YÜKSELDİ!

Kuştur Kuşadası Turizm’in Borsa İstanbul’da işlem gören payları, 20 Mart 2023 tarihli seansı 260 TL’den kapatmıştı. Hisse geçen 1 yıllık aranın ardından 20 Mart 2024 tarihli seansı ise 8.635 TL’den kapattı. KSTUR payları, bu süre zarfında %3221 yükselmiş oldu.

1 yılda yüzde 3221 yükseldi! O hisseye 1 ay yasak!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme