11 milyon dolarlık dev iş anlaşması açıklandı!

Borsa İstanbul'un yeni şirketlerinden biri olan Alfa Solar Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu…

11 milyon dolarlık dev iş anlaşması açıklandı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni şirketlerinden biri olan Alfa Solar Enerji, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni iş anlaşmasını duyurdu. Şirket, yaptığı açıklamada iş anlaşması bedelinin KDV hariç 11 milyon dolar olduğunu açıkladı.

2022 Kasım’da halka arz olan Alfa Solar Enerji, Borsa İstanbul’da işleme başlamasının ardından gösterdiği yükseliş performansı ile parmak ısırtıyor. Şirket, 16 Kasım 2022 tarihinde 58,5 TL’den halka arz olmuş ve en yüksek 409 TL fiyatı görmüştü. Daha sonra düşüşe geçen şirket payları, şu sıralar toparlama eğiliminde.

Toparlanma sürecine giren ALFAS paylarının yatırıcılarına, şirketten iş anlaşması müjdesi geldi. Alfa Solar Enerji, 14 Nisan tarihinde yaptığı duyuruda 11 milyon dolarlık yeni iş anlaşması yapıldığını duyurdu. Yapılan anlaşmada KDV hariç olduğu belirtilirken gelen KAP bildirimi sonrası hisse fiyatının nasıl etkileneceği ise merak konusu oldu.

Alfa Solar Enerji’den yapılan açıklamanın detaylarında ise şu ifadeler kullanıldı:

“Şirketimiz ile Ankara merkezli Konelsis Kontrol Elektronik Sis. Otomas. Müh. İnş. Taah. San. ve Tic. A.Ş. arasında güneş paneli satışına ilişkin KDV hariç yaklaşık olarak toplam 11.000.000,00 USD (Onbirmilyon Amerikan Doları) bedel tutarında sipariş alınmış olup, söz konusu siparişe ait avans ödemeleri alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”


Bakmadan Geçme