150 milyon dolarlık dev iş anlaşması! Hisse TAVAN oldu!

Borsa İstanbul şirketlerinden Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL), Kamuyu Aydınlatma…

150 milyon dolarlık dev iş anlaşması! Hisse TAVAN oldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul şirketlerinden Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL), Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması açıkladı. Şirketin açıkladığı 150.000.000 dolarlık dev anlaşma sonrası GEREL hisseleri tavan fiyata ulaştı!

Elektrik-enerji sektörünün önde gelen firmalarından Gersen Elektrik, 30 Mayıs tarihinde dev bir iş sözleşmesine imza attı. KAP üzerinden bir açıklamada bulunan şirket sözleşmede yer alan teslimatı yapılacak ürünlerin yaklaşık bütçesini ise 150.000.000 dolar olarak duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamanın detaylarında, “Şirketimiz ile Almanya’da yerleşik Advercharge GmbH firması arasında Gersan’nın üretimini ve ticaretini yaptığı “Elektrikli Araç Şarj Sistemleri” ürünlerinin satılmasına yönelik olarak “Alıcı Münhasırlık Sözleşmesi” 30.05.2023 tarihinde imzalanmış olup, sözleşme geçerlilik süresi içerisinde yapılacak teslimatların yaklaşık bütçesi 150.000.000 USD’dir. Sözleşmenin geçerlilik süresi imza tarihinden itibaren iki yıldır.” ifadeleri kullanıldı.

Haber

Gelen bu açıklamanın ardından ise GEREL hisseleri, %9,99 yükseliş göstererek tavan fiyatı gördü. Şirket hisseleri, 18,72 TL’ye yükseldi.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Bakmadan Geçme