3 ay önce bedelli onayı alan şirket, yeniden bedelli için başvurdu!

Borsa İstanbul'da payları işlem gören spor kulüplerinden Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği A.Ş. (TSPOR) bedelli sermaye artırımı kararı aldı. Henüz 3 ay kadar önce yüzde 100 oranında bedelli sermaye artırımı gerçekleştiren şirket, bu kez yüzde 150 bedelli kararı açıkladı.

3 ay önce bedelli onayı alan şirket, yeniden bedelli için başvurdu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul'da işlem gören spor kulüplerinden Trabzonspor, yeniden bedelli sermaye artırımı kararı aldı. Kulüp, söz konusu kararı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcılarla paylaştı. Trabzonspor'dan yapılan açıklamada bedelli sermaye artırımı oranının %150 olduğu görüldü.

Şirket, daha yakın zamanda %100 bedelli sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onay almıştı. SPK, 5 Ekim 2023 tarihinde Trabzonspor'un bedelli sermaye artırımına onay vermişti. Trabzonspor, 9-23 Ekim 2023 tarihleri arasında rüçhan hakkı kullandırarak bedelli sermaye artırımını tamamlamıştı. Şirket, o bedelli sermaye artırımı için 500.000.000 TL olan sermayesini 1.000.000.000 TL'ye yükseltmişti.

BU KEZ %150 İÇİN BAŞVURUDA BULUNDU

Trabzonspor, 9 Ocak 2024 tarihinde bu kez %150 bedelli sermaye artırımı için başvuruda bulundu. Daha önce sermayesini 1.000.000.000 TL'ye yükselten Trabzonspor, bu kez de 2.500.000.000 TL'ye yükseltmek için hazırlıklara başladı. Trabzonspor bu karar doğrultusunda Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu ilettikten sonra SPK'dan onay bekleyecek.

TRABZONSPOR FONU NEREDE KULLANACAK?

Şirketten açıklanan fon kullanım yerleri raporunda, sermaye artırımından elde edilecek fonun kullanım yerleri şu şekilde:

Şirketin finansal ve diğer borç ödemeleri:  %67,7

Futbolcu ücretleri, kulüplere bonservis ödemeleri, teknik kadro ücretleri ve diğer çeşitli borçlara ilişkin ödemeler: %30

Vergi ve Sosyal Güvenlik Kurumu borçlarına ilişkin ödemeler: %2,3


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme