4 ayda yüzde 45 düşen hisseye tedbir geldi!

Borsa İstanbul bir hisseye tedbir getirdi. Hisse, 4 ayda neredeyse yarı fiyatına düştü. İşte detaylar!

4 ayda yüzde 45 düşen hisseye tedbir geldi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketlerden Consus Enerji (CONSE) hisselerine tedbir getirildi. CONSE, 4 Eylül 2023 tarihinden bu yana %45’in üzerinde değer kaybetmişti. Öte yandan 23 Kasım 2022 tarihinde tarihi zirve fiyatında 14,60 TL’yi gören CONSE, o tarihten bu yana da ciddi değer kaybetti. Hisse, 10 Ocak 2024 tarihli seansı 5,19 TL’den kapattı.

4 ayda yüzde 45 düşen hisseye tedbir geldi!

BORSA İSTANBUL’DAN TEDBİR GELDİ

Borsa İstanbul, 10 Ocak 2024 seans kapanışının ardından CONSE hisselerine tedbir getirildiğini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre CONSE hissesi, 11 Ocak 2024 tarihinden başlayarak 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri kapsamına alındı.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde Consus Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş. (CONSE) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 11/01/2024 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme