5,4 milyon avro bedelli anlaşma!

Borsa İstanbul'un yeni maden şirketi, yatırımlara devam ediyor. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu…

5,4 milyon avro bedelli anlaşma!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un yeni maden şirketi, yatırımlara devam ediyor. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu’ndan 5,4 milyon avro tutarında anlaşmayı açıkladı.

Son zamanlarda yaptığı iş anlaşmaları ile dikkat çeken Borsa İstanbul’un yeni şirketi CVK Maden, bu kez yatırımlar kapsamında bir anlaşmayı duyurdu. Halka arzının ardından yaptığı işlerle dikkat çeken şirket, 17 Kasım tarihinde yaptığı KAP duyurusunda yurt içinde bir şirket ile 5,4 milyon avro tutarında anlaşmaya varıldığını belirtti.

CVK Maden’den yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. ve Tic. A.Ş.‘nin halka arz sürecinde paylaşılan belge ve dokümanlarda (İzahname, Fiyat Tespit Raporu, vb.) yer verilen yatırım projeksiyonları kapsamında yatırımlara devam edilmekte olup, Şirketimize ait Balıkesir ili, Sarıalan mevkiindeki altın maden sahasında gerçekleştirilmesi planlanan üretim faaliyetlerine yönelik tesis için seperasyon ve filtre ekipmanları tedariki konusunda yurt içinde yerleşik bir şirket ile anlaşma sağlanmıştır. Siparişin toplam bedeli 5.400.000-Euro (yaklaşık 168,4 milyon TL)‘dur. Fiyat katma değer, satış veya benzeri vergiden müstesnadır.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme