Aralık ayında en çok değer kaybeden hisseler!

Borsa İstanbul'un son aylardaki düşüşüne birçok hisse senedi ayak uydurdu. İçerisinde bulunduğumuz aralık ayında şimdiye dek en fazla düşüş göstererek değer kaybeden endeks hisselerini sizler için listeledik.

Aralık ayında en çok değer kaybeden hisseler!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Ekim 2023'te başlayan Borsa İstanbul'daki dalgalanma, aralık ayında da devam ediyor. Endeks, bir aşağı bir yukarı giderken, adeta bir testere görünümüne bürünmeye başladı. Endeksin %2'lik değer kaybı, birçok hissede daha büyük kayıplara sebep oluyor.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Aralık ayında yaşanan düşüşlerde, birçok hisse senedi sert etkilendi. Geçtiğimiz hafta Sermaye Piyasası Kurulu'nun bedelsiz sermaye artırımını reddettiği Gübre Fabrikaları, bu ay en fazla düşüş gösteren hisseler listesinde başı çekiyor. GUBRF hisseleri, 18-19-20-21 Aralık tarihlerinde gördüğü taban fiyatlar sebebiyle ayın en çok düşen hissesi konumunda. Bu hissede aylık kayıp %43,97 olurken haftalık kayıp ise %40,86 olarak kayıtlara geçti. GUBRF hissesi, 22 Aralık tarihli seansı 212,90 TL'den kapattı.

Aralık ayının en çok düşen hisseleri sıralamasında ikinci sırada ise Eczacıbaşı Yatırım (ECZYT) hissesi yer aldı. Bu hissede ise aylık kayıp %25,79 şeklinde kayıtlara geçti. ECZYT hisseleri, 22 Aralık tarihli seansı 247,50 TL'den kapattı.

Listenin üçünsü sırasında yer alan YEO Teknoloji (YEOTK) hisselerinde aylık kayıp ise %25,75 oldu. Tarihi zirve fiyatlarında 300 TL'lere yaklaşan YEOTK, 22 Aralık tarihli seansı 160 TL'den kapattı.

Aralık ayında en çok düşüş gösteren dördüncü hisse ise Odaş Elektrik hisseleri oldu. ODAS hisselerinde aylık kayıp, %25,62 şeklinde gerçekleşti. Hisse, 22 Aralık tarihini 8,13 TL'den kapattı.

Listenin beşinci sırasında yer alan İmaş Makina hisseleri, bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmesinin ardından tarihi zirvelerinden uzak oynamaya devam ediyor. IMASM hisselerinde aralık ayındaki kayıp, %23,67 oldu. Hisse, 22 Aralık tarihli seansı ise 13,06 TL'den kapattı.

Aralık ayında en çok değer kaybeden hisseler!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme