ARSAN'ın Borsa İstanbul'da işlem tarihi belli oldu!

Üretim tesisleri Kahramanmaraş'ta bulunan Arsan Tekstil, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen yıkıcı…

ARSAN'ın Borsa İstanbul'da işlem tarihi belli oldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Üretim tesisleri Kahramanmaraş’ta bulunan Arsan Tekstil, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen yıkıcı depremlerden etkilenmiş ve şirket payları da Borsa İstanbul’da işlem görmeye ara vermişti. ARSAN paylarının Borsa İstanbul’da yeniden işleme başlayacağı tarih açıklandı.

Arsan Tekstil, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Borsa İstanbul’da işlemi durdurulan şirketlerden biri olmuştu. 3 ayı aşkın süredir payları işleme kapalı olan şirketin, Borsa İstanbul’da işlem göreceği tarih belli oldu. ARSAN, 11 Mayıs’ta borsada yeniden işleme başlayacak.

Borsa İstanbul, söz konusu gelişmeye ilişkin Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bir açıklamada bulundu. Kurumdan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“06.02.2023 tarihinde meydana gelen deprem felaketi sonrası işlem sırası kapatılan Arsan Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş.‘den (şirket) talep edilen bilgilerin, son olarak şirketin 10/05/2023 tarihinde yaptığı özel durum açıklaması ile kamuya duyurulduğu dikkate alınarak işlem sırası (ARSAN.E) 11/05/2023 tarihli seans başlangıcıyla birlikte yeniden işleme açılacaktır.”

Haber

Bakmadan Geçme