Aselsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı arasında rekor anlaşma!

Türkiye'nin savunma sanayi sektörüne yön veren şirketlerinden ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma…

Aselsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı arasında rekor anlaşma!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye’nin savunma sanayi sektörüne yön veren şirketlerinden ASELSAN, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı ile dev bir anlaşmaya imza attı.

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören Aselsan Elektronik Sanayi ve Tic. A.Ş. (ASELS), Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yeni iş anlaşması açıkladı. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Savunma Sanayii Başkanlığı ile yapılan iş anlaşmasının bedeli, 56.743.098,81 TL ve 30.262.532,56 ABD Doları şeklinde duyuruldu.

Aselsan’dan yapılan açıklamada, “ASELSAN ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı arasında İnsansız Hava Araçlarında (İHA) kullanılmak üzere Elektronik Harp Sistemleri’nin geliştirilmesi, üretimi ve entegrasyonu kapsamında 556.743.098,81 TL ve 30.262.532,56 ABD Doları tutarında bir sözleşme imzalanmıştır.

Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2025-2029 yılları arasında gerçekleştirilecektir.

Bu açıklama Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı’ndan alınan izne istinaden yapılmıştır.” denildi.

 

Aselsan ve Savunma Sanayii Başkanlığı arasında rekor anlaşma!
ASELS HİSSE GRAFİĞİ

 


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme