ASGYO borsada işlem tarihi belli oldu

Halka arz edilen son şirketlerden Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin Borsa İstanbul'da…

ASGYO borsada işlem tarihi belli oldu
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz edilen son şirketlerden Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.‘nin Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarih belli oldu. Kamuyu Aydınlatma Platfortmu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, 3 Ağustos Perşembe günü payların işleme başlayacağını duyurdu.

Asce Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş., geçtiğimiz haftalarda Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay almıştı. Şirket, geçtiğimiz hafta ise talep toplama işlemlerini başarı ile tamamlamıştı.

ASGYO kodu ile işleme başlayacak olan şirket, sabah saatlerinde de halka arz sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı. ASGYO, payların işleme başlayacağı tarihi ise şu şekilde duyurdu:

“ASCE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.‘nin (Şirket) 165.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup Şirketin sermayesini temsil eden 659.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 12. maddesi çerçevesinde kota alınmıştır.

Halka arz edilen Şirket payları 03/08/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 12,60 TL/pay baz fiyat, “ASGYO.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.

İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”

Bakmadan Geçme