Çan2 Termik'ten, tahsisli sermaye artırımı kararı!

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Çan2 Termik A.Ş., tahsisli sermaye artırımı için Sermaye…

Çan2 Termik'ten, tahsisli sermaye artırımı kararı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Çan2 Termik A.Ş., tahsisli sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru yapıldığını açıkladı. Şirket hisseleri aylardır düşüş eğiliminde iken gelen bu açıklama ile birlikte yükselişe geçti.

Borsa İstanbul’da payları işlem gören şirketlerden Odaş‘ın iştiraki Çan2 Termik A.Ş.’den tahsisli sermaye artırımı kararı geldi. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“21-27 Temmuz 2023 tarihlerinde şirket hissedarlarımızdan Odaş Elektirk Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.‘nin gerçekleştirmiş olduğu pay satış işlemlerine ilişkin bilgilendirme doğrultusunda toplam 3.005.423.800 TL tutar Odaş tarafından sermaye avansı olarak şirketimiz hesaplarına yatırılmıştır.

Şirket Yönetim Kurulu’nun 31/07/2023 tarihli kararı Çan2 Termik A.Ş.‘nin 1.262.050.000.-TL’lik kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, 800.000.000 TL’lik çıkarılmış sermayesinin toplam satış hasılatı 3.005.423.800.-TL olacak şekilde, Borsa İstanbul A.Ş.‘nin Toptan Alış Satış İşlemlerine İlişkin Prosedürü çerçevesinde belirlenecek pay satış fiyatına göre hesaplanacak toplam nominal sermaye tutarı kadar nakden artırılması, sermaye artırımının mevcut pay sahiplerinin rüçhan hakları tamamen kısıtlanarak, Şirketimiz ana ortağı Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.‘ye tahsisli satış yöntemi ile şirkete koymuş olduğu sermaye avansından karşılanmak üzere yapılması ve sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların tamamının ana ortağımız Odaş Elektrik Üretim Sanayi Ticaret A.Ş.‘ye satılması ve bu hususta Sermaye Piyasası Kurulu ve diğer düzenleyici kurumlardan gerekli izinlerin alınması için başvuruda bulunulmasına toplantıya katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.”

HİSSELERİ AYLARDIR DÜŞÜYOR!

Çan2 Termik A.Ş.‘nin Borsa İstanbul’da işlem gören hisseleri CANTE, aylardır düşüyordu. Hisseler, geçtiğimiz haftanın son işlem günlerinden itibaren ise yükselişe geçti. CANTE hisseleri, gelen tahsisli sermaye artırımı kararının ardından da yükselişini sürdürdü.

Haber

Bakmadan Geçme