Astor Enerji halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, kaç lot verir, hangi bankalar?

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 22 Aralık'ta onayladığı şirketlerden biri de Astor Enerji oldu. Şirketin halka arz detayları netleşti. Astor halka arz ne zaman?

Astor Enerji halka arz talep toplama tarihleri ne zaman, kaç lot verir, hangi bankalar?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’nun 22 Aralık’ta onayladığı şirketlerden biri de Astor Enerji oldu. Şirketin, halka arz onayı almasının arından gözler, talep toplama tarihlerine çevrildi. Peki, Astor Enerji’nin halka arzında talep toplama tarihleri ne zaman, kaç lot verir, eşit dağıtım mı oransal mı, hangi bankalar üzerinden katılım sağlanır? Tüm detayları sizler için derledik.

22 Aralık 2022 Perşembe akşamı yayımlanan Sermaye Piyasası Kurulu bülteninde 3 şirketin halka arzı onay almıştı. SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri ve Söke Değirmencilik’in yanı sıra Astor Enerji de halka arz onayı alan şirketlerden biri oldu.

Sizler için hazırladığımız bültende öncelikle şirket hakkında kısaca bilgi vereceğiz. Daha sonra da Astor Enerji ’nin halka arzına dair detayları aktaracağız. Gelin öncelikle şirketi tanıyalım.

ASTOR ENERJİ NE İŞ YAPAR?

Astor Enerji; enerji ve elektrik sektörlerinde her türlü projenin yapılmasında etkin rol oynayan firmalardan biridir. Şirket aynı zamanda her türden transformatörün, transformatör kazanının, yüksek gerilim cihaz ve makinalarının, döner ve statik kaynak makinalarının, sac demir profilin, elektrik makinalarının ve bunların üretimi için gerekli makine, teçhizat, hammadde, mamul ve yarı mamullerin ithalatı, ihracatı, alımı, satımı ve üretimini de gerçekleştirmektedir.

Servis hizmetleri kapsamına şirket ürünlerinin saha üretimi, kurulumlarının yapılması, devreye alınması, saha test hizmetlerinin verilmesi, arıza, bakım ve onarım hizmetlerinin verilmesini sağlayan Astor, elektrik sektörü ile ilgili her türlü konuda danışmanlık ve yurt içi-yurt dışı malzeme ticaretinin yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Şirketin faaliyet alanında aynı zamanda transformatör, elektrik makinasının hammadde ve mamullerinin ithali, ihracı, alım ve satımı yer almaktadır.

ASTOR ENERJİ HALKA ARZ FİYATI NE KADAR?

Astor Enerji halka arzında fiyat, 12,50 TL olarak duyuruldu.

ASTOR ENERJİ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Astor Enerji, 11-12-13 Ocak 2023 tarihlerinde banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplama işlemini gerçekleştirecek.

ASTOR ENERJİ HALKA ARZINDA DAĞITIM NASIL OLACAK?

Şirketin halka arzında kullanılacak olan dağıtım yöntemi, taslak izahnamede yer alan bilgilere göre oransal olacak.

ASTOR ENERJİ KAÇ LOT HALKA ARZINDA KAÇ LOT DAĞITILACAK?

Astor Enerji’nin halka arzında toplam 210.000.000 lot satışa sunulacak.

ASTOR ENERJİ HİSSE KODU NEDİR?

Şirketin halka arzında ve Borsa İstanbul’da işlem göreceği kod ASTOR olacak.

ASTOR ENERJİ HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Halka arz gelirinin;

%40-45’lik kısmı üretim tesisi ve yeni ürün yatırımlarında,

%10-15’lik kısmı güneş enerjisi santralleri yatırımında,

%5-10’luk kısmı elektrik araç şarj istasyonu hizmeti yatırımında,

%20-25’lik kısmı işletme sermayesinin güçlendirilmesinde

%20-25’lik kısmı finansal borçların ödenmesinde kullanılacak.

Bakmadan Geçme