BIST şirketinin iştiraki, deprem bölgesine konut yapacak!

Borsa İstanbul'da payları işlem gören şirketlerden Ral Yatırım Holding A.Ş. 'ye bağlı şirketlerden…

BIST şirketinin iştiraki, deprem bölgesine konut yapacak!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da payları işlem gören şirketlerden Ral Yatırım Holding A.Ş.’ye bağlı şirketlerden Ral Yapı Mühendislik A.Ş.‘nin %51 hissesine sahip olduğu, MÇ Müteaahhitlik Yapı İnşaat A.Ş., deprem bölgesinde konut yapmak üzere ihale kazandı. İşte tüm detaylar!

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden Ral Yatırım Holding, dev iş anlaşmasını duyurdu. Şirketin bağlı ortaklıklarından biri olan Ral Yapı Mühendislik’in yarısından fazla hissesine sahip olduğu MÇ Müteaahhitlik Yapı A.Ş., deprem bölgesinde yapılacak olan çalışma için bakanlık ile anlaşmaya vardı.

Şirket, 6 Şubat tarihinde meydana gelen yıkıcı depremden etkilenen illerden Malatya’da 500 konut inşa edecek. Konu ile ilgili Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden açıklamada bulunan Ral Yatırım Holding, kazanılan ihale ile ilgili detayları paylaştı.

Şirketten yapılan KAP duyurusunda şu ifadelere yer verildi:

“Şirketimiz Bağlı Ortaklıklarından RAL YAPI MÜHENDİSLİK A.Ş.‘nin %51 hissesine sahip olduğu, MÇ MÜTEAAHHİTLİK YAPI İNŞAAT A.Ş., Yapı İşleri Genel Müdürlüğü Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcılıkları İdaresi tarafından ihalesi düzenlenen ve ortak girişim olarak ihalesine girilen ”Malatya İli 3. Etap Kırsal 500 Konut Deprem Konutu Yapım İşi” ortak girişim uhdesinde kalmış olan %25 hissesine sahip olduğumuz MUSTAFA EKŞİ İNŞAAT TURİZM SAN. ve TİC.LTD.ŞTİ.&MÇ MÜTEAAHHİTLİK YAPI İNŞAAT A.Ş. İŞ ORTAKLIĞI ile İhale Makamı arasında 1.579.000.000,00 TL bedelli sözleşme 14.04.2023 (bugün) tarihinde imzalanmıştır.”

Bakmadan Geçme