Borsa İstanbul'da 3 hisseye tedbir getirildi!

Borsa İstanbul'da 29 Mart 2024 tarihli seans tamamlandı. Haftanın ve ayın son seansının ardından 3 hisseye tedbir getirildiği duyuruldu. Tedbir getirilen hisseler ve tedbir detayları haberimizde!

Borsa İstanbul'da 3 hisseye tedbir getirildi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da mart ayının son seansı da tamamlandı. Endeksin yükselişle kapandığı seansın ardından Borsa İstanbul açıklamada bulundu. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamada, 3 hissenin tedbir kapsamına alındığı belirtildi. Tedbir gelen hisseler ise AGROT, ODINE ve VRGYO oldu.

Borsa İstanbul yaptığı açıklamada bu 3 hissenin 30 Nisan seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyeceğini belirtti. Kurum’dan yapılan açıklamanın tamamında ise şu ifadelere yer verildi:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AGROT.E, ODINE.E ve VRGYO.E payları 01/04/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 30/04/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme