Borsa İstanbul'dan LMKDC açıklaması!

Borsa İstanbul, Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC) hakkında açıklama yaptı. İşte Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamanın detayları!

Borsa İstanbul'dan LMKDC açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son halka arzlardan biri olan Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), 22 Şubat 2024 Perşembe günü Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlayacak. Şirket, geçtiğimiz hafta 155.930.000 lot için talep toplamış ve halka arz sonuçlarını da açıklamıştı. Limak Doğu Anadolu Çimento (LMKDC), halka arz edilen payların 22 Şubat tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işleme başlayacağını duyurmuştu.

Gelen bu açıklamanın ardından bir açıklama da Borsa İstanbul'dan geldi. Kurum'dan yapılan açıklamada, LMKDC paylarının yer alacağı endeksler listelendi. Borsa İstanbul'un Kamuyu Aydınlatma Platformu üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"LIMAK DOGU ANADOLU payları, 22/02/2024 tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacağından, söz konusu tarihten itibaren BIST Tüm, BIST Tüm-100, BIST Yıldız, BIST Halka Arz, BIST Katılım Tüm, BIST Sınai ve BIST Taş Toprak endeksleri kapsamına dahil edilecek olup, endekslerin hesaplanmasında şirketin paylarının sayısı 516.179.700, fiili dolaşımdaki pay oranı ise %30 olarak dikkate alınacaktır."

İşte LMKDC paylarının yer alacağı endeksler...

Borsa İstanbul'dan LMKDC açıklaması!


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme