Borsa İstanbul'dan 2 şirketin hisselerine tedbir kararı!

Borsa İstanbul, 25 Mayıs BIST seansının tamamlanmasının ardından 2 şirketin hisselerine tedbir…

Borsa İstanbul'dan 2 şirketin hisselerine tedbir kararı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul, 25 Mayıs BIST seansının tamamlanmasının ardından 2 şirketin hisselerine tedbir uygulandığını açıkladı. BIST’ten yapılan açıklamaya göre BURCE ve CANTE hisselerine, 23 Haziran seans sonuna kadar tedbir uygulanacak.

BIST’ten 2 şirkete daha tedbir kararı aldı. Son zamanlarda yükselişe geçen BURCE ve CANTE hisseleri, ONCSM’in ardından tedbir gelen bir diğer hisseler oldu. Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın detaylarında, BURCE ve CANTE hisseleri 23 Haziran seans sonuna kadar VBTS kapsamına alınacak.

Borsa İstanbul’dan yapılan açıklamanın detayları ise şu şekilde:

“Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BURCE.E ve CANTE.E payları 26/05/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/06/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.

SPK’nın 06/02/2023 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasasında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar tüm paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.”


Bakmadan Geçme