DİKKAT! Yüzde 50'lik bedelsiz SPK'ya iletilecek!

Sermaye Piyasası Kurulu'na bir şirketten daha bedelsiz sermaye artırımı kararı iletilecek. Matriks…

DİKKAT! Yüzde 50'lik bedelsiz SPK'ya iletilecek!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu’na bir şirketten daha bedelsiz sermaye artırımı kararı iletilecek. Matriks Bilgi Dağıtım, 25 Mayıs tarihli yönetim kurulu toplantısında %50 bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. MTRKS ne zaman bölünecek? Matriks bedelsiz ne zaman?

Borsa İstanbul’da payları işlem gören şirketlerden Matriks Bilgi Dağıtım Hizmetleri A.Ş., 25 Mayıs tarihli yönetim kurulu toplantısında bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Söz konusu karar hakkında Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden açıklamada bulunan şirket, bedelsiz detaylarını da yatırımcılar ile paylaştı.

Şirketin kayıtlı sermaye tavanı 143.000.000 TL ve mevcut sermayesi ise 26.800.000 TL olarak göze çarpıyor. Yüzde 50’lik bir bedelsiz sermaye artırımı kararı alan şirkete SPK’dan onay çıkması halinde ise sermayesi 40.200.000 TL’ye yükselecek. Şirket yatırımcıları da portföylerinde bulunan hisselere bedelsiz şekilde %50’lik bir ekleme yapmış olacak.

Haber


HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.


MTRKS BEDELSİZ NE ZAMAN?

Matriks Bilgi Dağıtım, bedelsiz sermaye artırımı için SPK’ya başvurusunu iletecek ve Kurul’dan onay bekleyecek. Şirketin onay alması halinde %50’lik bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşecek. MTRKS hisselerine, 2023 yılı ikinci yarısında bedelsiz için onay çıkması bekleniyor.

Bu gelişmeleri mobil uygulamalarımız üzerinden anlık bildirimlerle takip edebilirsiniz.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Bakmadan Geçme