CANTE bedelsiz tarihi belli oldu!

Sermaye Piyasası Kurulu, 27 Nisan tarihinde Çan2 Termik A.Ş. (CANTE)'nin bedelsiz sermaye artırımına…

CANTE bedelsiz tarihi belli oldu!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu, 27 Nisan tarihinde Çan2 Termik A.Ş. (CANTE)’nin bedelsiz sermaye artırımına onay vermişti. Şirket, Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden bedelsiz pay alma tarihini açıklandı. İşte CANTE’nin bölünme tarihi.

Çan2 Termik A.Ş., 25 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bedelsiz sermaye artırımı kararı almıştı. Şirketin bu kararına 27 Nisan’da SPK’dan onay çıktı. Gelen bu onayın ardından Çan2 Termik A.Ş.’de bölünme tarihi de netlik kazandı.

Şirketten yapılan KAP duyurusunda, bedelsiz pay alma tarihinin 5 Mayıs 2023 olduğu açıklandı. Bu kararla birlikte CANTE payları %150 oranında bedelsiz bölünecek. Şirketin 320.000.000 TL olan mevcut sermayesi ise bedelsiz sermaye artırımından sonra 800.000.000 TL’ye yükselecek…

Yatırımcıların hisselerine ne olacak?

Portföyünde CANTE hissesi bulunan yatırımcılar da bu bedelsiz sermaye artırımından yararlanacak. Örneğin; elinde 100 adet CANTE hissesi bulunan yatırımcıların hisse adedi 250’ye yükselecek. Yatırımcıların bu konuda herhangi bir işlem yapması ise gerekmiyor..


Bakmadan Geçme