CVK Madencilik'ten 100 milyon liralık iş anlaşması!

30 Mart tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'ndan onay alarak halka arz olan CVK Madencilik'in tavan serisi sürerken şirketten bir de yeni iş anlaşması açıklandı. CVK Madencilik'ten yapılan açıklamada, sözleşme bedelinin 100 milyon lira olduğu duyuruldu.

CVK Madencilik'ten 100 milyon liralık iş anlaşması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Sermaye Piyasası Kurulu, CVK Madencilik’in halka arzını 30 Mart tarihinde onaylamış ve şirket, 6-7 Nisan tarihlerinde talep toplayarak halka arzı başarılı bir şekilde tamamlamıştı. Hisse başı 105 TL fiyattan halka arz olan şirkete, 1 milyon 500 bine yakın yatırımcıdan talep gelmişti.

CVKMD payları, 13 Nisan 2023 tarihinde Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlamıştı. Gelinen noktada ise şirket paylarını tavan serisini sürdürüyor. CVK Madencilik’in halka arz edilen payları, Borsa İstanbul’da işleme başladığı günden bu yana %40’ın üzerinde yükseliş gösterdi.

Şirketin borsada tavan serisi devam ederken, CVK Madencilik’ten bugün yatırımcıları mutlu eden bir açıklama geldi. Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yeni iş anlaşması açıklayan şirket, Türkiye’de bir şirket ile “Maden Cevheri Satın Alımı” konusunda anlaşıldığını açıkladı.

CVK Madencilik’ten KAP üzerinden yapılan söz konusu açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz CVK Maden İşletmeleri San. Ve Tic. A.Ş., Türkiye’de yerleşik bir şirket ile “Maden Cevheri Satın Alımı” konusunda anlaşmış ve 1 yıllık sözleşme imzalamıştır.”

Bakmadan Geçme