CW Enerji halka arz ne zaman, CWENE kaç lot verir, eşit mi oransal mı?

Sermaye Piyasası Kurulu son yıllarda yoğun günler yaşıyor. Halka arz için başvuruda bulunan şirketler bir hayli artmaya başladı. Bu şirketlerden biri de CW Enerji oldu. CWENE halka arz ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı, kaç lot verir, hangi bankalar, T1 ve T2 geçerli mi, katılım endeksine uygun mu?

CW Enerji halka arz ne zaman, CWENE kaç lot verir, eşit mi oransal mı?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz için hazırlıklarına devam eden CW Enerji, birçok yatırımcının dikkatini üzerine çekti. Şirketin halka arz detayları de bu bağlamda araştırılan konulardan biri oldu. Biz de yatırımcılar için CW Enerji’nin halka arzında öne çıkan detayları sizler için derledik.

CW ENERJİ NE İŞ YAPAR?

CW Enerji Mühendislik Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi 2010 yılında kurulmuş fotovoltaik enerji üretim sektöründe faaliyet gösteren üretim ve hizmet firmasıdır.

Yıllık 1,8 GW güneş paneli üretim kapasitesiyle Avrupa ve Türkiye’nin en büyük güneş paneli üretim firmalarından biridir.

Türkiye’nin yanı sıra Avrupa ve Uzak Doğu’da da 2009 yılından bu yana güneş paneli üretimi gerçekleştirmektedir.

CW ENERJİ HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzına dair gerekli başvuru, Sermaye Piyasası Kurulu’na iletildi. SPK’dan onay alınması ile birlikte, CW Enerji halka arz süreci başlayacak. Şirketin halka arzının 2023 yılı ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

CW ENERJİ HALKA ARZ EŞİT Mİ, ORANSAL MI?

Şirketin taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre dağıtım şekli oransal olarak belirlendi.

CW ENERJİ HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Şirket, halka arzda toplam 30.000.000 lotu satışa sunacak. Dağıtım şekli de oransal olduğundan lot sayısı değil, dağıtım oranı tahmininde bulunulabilir. 30 milyon gibi az bir lot sayısına yüksek talep gelmesi halinde, CW Enerji’nin dağıtım oranı %2’nin altında olacaktır. Bu yalnızca bir tahmindir. Dağıtım oranı katılım sayısı ve talep edilen lot miktarına bağlı olarak daha fazla ya da az olabilir.

CW ENERJİ İŞLEM KODU NE?

Şirketin halka arzında belirlenen işlem kodu CWENE oldu.

CW ENERJİ HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Şirket, taslak izahnamede halka arz gelirinin kullanım alanlarını da açıkladı. İşletme sermayesinin güçlendirilmesi için halka arz gelirinin %45-47'si ayrılacak. Yatırım ve modernizasyon harcamalarına %13-15, lisanslı veya lisanssız olan işletmede olan GES santral alımlarına %11-13, öz tüketime yönelik çatı ve arazi tipi GES kurulmasına %10-12, depolama alanlarının genişletilmesine %8-10 ve finansman maliyetinin azaltılmasına %5-7 oranında kaynak kullanılacak. Ayrıca, anahtar teslim proje geliştirme amaçlı olarak arazi satın alımları için %3-5 oranında bir pay ayrılacak.

CW ENERJİ HALKA ARZINA NEREDEN KATILABİLİRİM?

CW Enerji’nin halka arzında yetkili banka ve aracı kurumlar, SPK onayının ardından netlik kazanacak.

Bakmadan Geçme