CW Enerji'de satış, Graintürk'ü geçti!

Borsa İstanbul'da 2. işlem gününde olan CW Enerji paylarında beklenmeyen sayıda lot el değiştirdi…

CW Enerji'de satış, Graintürk'ü geçti!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da 2. işlem gününde olan CW Enerji paylarında beklenmeyen sayıda lot el değiştirdi. Şirketin halka arzı geçtiğimiz hafta tamamlanmış ve CWENE hisseleri de 5 Mayıs Cuma günü işleme başlamıştı. İşte 2 günde yaşananlar!

CW Enerji, 13 Nisan tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz onayı aldı. Şirket daha sonra ise 26-28 Nisan tarihleri arasında toplam 30 milyon lotu halka arz etti. Halka arz fiyatı 108,6 TL olan şirkete toplam 2 milyon 360 bin 209 yatırımcıdan talep geldi. Halka arza katılan bireysel yatırımcılara en fazla 12 lot dağıtıldı.

CW Enerji halka arzı tamamlandıktan sonra 5 Mayıs Cuma günü Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işleme başladı. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılar, ilk işlem gününde 89 bin 19 lot sattı. Bu rakam beklenmedik bir satış olarak kayıtlara geçti.

Şirket payları, 8 Mayıs Pazartesi günü ise ikinci işlem gününde ve saat 11.10 itibariyle 275 bine yakın lot el değiştirdi.

GRAİNTÜRK’TE İLK 2 İŞLEM GÜNÜNDE NE OLDU?

Toplam 25.000.000 lotu halka arz eden ve CW Enerji ile yaklaşık lotu satışa sunan Graintürk Tarım’ın ilk iki işlem gününde ise toplam 89 bin 54 lot el değiştirdi. CWENE hisselerinde ilk işlem gününde gelen satış, Graintürk’te iki işlem gününde gerçekleşti.

GRTRK hisseleri, 7. işlem günü olan 5 Mayıs Cuma günü tavan serisini bozmuş ve seansı da taban fiyattan kapatmıştı. Şirket paylarında satış ise devam ediyor ve 8 Mayıs Pazartesi günü de taban fiyata oturdu.

Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.

Bakmadan Geçme