Deprem nedeniyle borsaya ara veren ARSAN'dan açıklama geldi!

Borsa İstanbul'un gözde şirketlerinden Arsan Tekstil, 6 Şubat'ta meydana gelen deprem sonrasında…

Deprem nedeniyle borsaya ara veren ARSAN'dan açıklama geldi!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un gözde şirketlerinden Arsan Tekstil, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem sonrasında işlemlerine ara vermişti. Şirketten yatırımcıların beklediği açıklama geldi.

Türkiye’yi yasa boğan 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem, Borsa İstanbul’da işlem gören birçok şirketi de etkilemişti. Bu şirketlerden biri olan ve Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Arsan Tekstil’in payları da o tarihten bu yana işleme ara vermişti.

ARSAN yatırımcıları şirket paylarının ne zaman sürekli işleme başlayacağını merak ederken; şirketten bir KAP bildirimi geldi. Arsan Tekstil’in Kamuoyu Aydınlatma Platformu üzerinden yapılan açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremden etkilenen şirketimizle ilgili olarak;

1- 06 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremde Karacasu, Karaziyaret Mahallesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, N7/A, Dulkadiroğlu/Kahramanmaraş adresinde bulunan şirketimiz Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi A.Ş.‘ne ait iplik üretim tesisleri tamamıyla zarar görmüş olup Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi tarafından oluşan hasar karşılığı toplam 222.609.669,90 TL tarafımıza ödenmiştir.

2- 06 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden itibaren çalışanlarımıza hizmet veren Kahramanmaraş’ta bulunan Arsan Otel 2 Mayıs tarihinden itibaren müşterilerimize açılacak ve faaliyetine başlayacaktır.

3- Bağlı ortaklığımız Arsan Dokuma Boya Sanayi Ve Ticaret A.Ş.‘ne ait dokuma, iplik boya, dokuma boya ve örme boya tesislerimizde oluşan hasar ile ilgili sigorta firmasından daha önceki açıklamamızın dışında yeni bir ilerleme kat edemedik. Yine aynı şekilde Arsan Center’de oluşan hasarlarla ilgili sigorta şirketinden henüz bir dönüş alamadık. Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla.

Arsan Tekstil Ticaret Ve Sanayi A.Ş.”

Bakmadan Geçme