Dev bedelsizin tarihi şirket tarafından açıklandı!

Borsa İstanbul'un önde gelen şirketlerinden Qua Granite'in bedelsiz sermaye artırımı tarihi belli…

Dev bedelsizin tarihi şirket tarafından açıklandı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un önde gelen şirketlerinden Qua Granite’in bedelsiz sermaye artırımı tarihi belli oldu. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden hak kulanım tarihini açıkladı.

Borsa İstanbul pay piyasası şirketlerinden Qua Granite (QAUGR) %1000 oranında bedelsiz sermaye artırımı kararı açıklamıştı. Şirket, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan bu dev bedelsiz için 5 Temmuz tarihinde onay aldı. Alınan onayın ardından hak kullanım tarihi de netleşti.

Qua Granite, KAP üzerinden yaptığı açıklamada, hak kullanım tarihini 10 Temmuz şeklinde duyurdu. QUAGR hisseleri, bu tarihte %1000 oranında bölünmeye gidecek. Portföyünde Qua Granite hisseleri bulunan yatırımcıların, bu konuda herhangi bir işlem yapması gerekmiyor.

QUA GRANİTE HAKKINDA

Üretim faaliyetlerine Temmuz 2016’da Aydın Söke Organize Sanayi Bölgesi’nde başlayan QUA Granite, bugün 265.650,75 m² açık alan ve 144.832,28 m² kapalı alan üzerine kurulu tesislerinde üretim yapmaktadır.

Şirket, yer kaplama sektöründeki en yüksek katma değere sahip ürün grubu olan teknik granit ve sırlı granit (granit karo) üretmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin sadece teknik granit üretimi yapan en büyük tesisine sahip olan QUA Granite, yeni açılan üretim hatlarıyla birlikte yıllık kapasitesini halihazırda 41 milyon m²’ye yükseltmiştir.


Bakmadan Geçme