Yüzde 0,97'lik bedelsiz sermaye artırımı kararı!

Borsa İstanbul'un enerji şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş. (GWIND) bedelsiz sermaye artırımı…

Yüzde 0,97'lik bedelsiz sermaye artırımı kararı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un enerji şirketlerinden Galata Wind Enerji A.Ş. (GWIND) bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Şirket, söz konusu bedelsiz oranının ise %0,97 olduğunu belirtti. GWIND bedelsiz ne zaman? Galata Wind hisse ne zaman bölünecek?

Borsa İstanbul şirketlerinden gelen bedelsiz sermaye artırımı kararlarına bir şirket daha katıldı. BIST’in enerji şirketlerinden biri olan Galata Wind, 25 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen Yönetim Kurulu Toplantısı’nda bedelsiz sermaye artırımı kararı alındığını duyurdu.

Şirketin aldığı bedelsiz oranı ise %1’in altında (%0,97) açıklandı. İç kaynaklardan bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek olan şirket, bu nakti ise geçmiş yıl kârlarından karşılayacak.

Galata Wind’in kayıtlı sermaye tavanı 1.000.000.000 TL (bir milyar Türk lirası) olarak göze çarpıyor. Şirketin mevcut sermayesi ise 534.791.457,65 TL ve bedelsiz onayı alınması halinde ulaşılacak sermaye ise 540.000.000 TL olacak.

Haber


HATIRLATMA: Halka arz, sermaye artırımı ve borsa haberleri için mobil uygulamalarımızdan cihazınıza uygun olanı indirmeyi unutmayın. iOS ve Android uygulama linkleri, sayfanın en altında yer almaktadır.


GWIND NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Şirket, söz konusu bedelsiz sermaye artırımını, Sermaye Piyasası Kurulu’na iletecek. Kurul’dan onay alınması halinde GWIND hissesinde bedelsiz bölünme gerçekleşecek. Galata Wind’in 2023 yılı ikinci yarısında bedelsiz sermaye artırımını gerçekleştirmesi bekleniyor.


Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir.


Bakmadan Geçme