Eksun Gıda'nın işlem tarihi belli oldu! EKSUN ne zaman işlem görecek?

Halka arz işlemlerinin tamamlanmasının ardından halka arz sonuçları da açıklanan Eksun Gıda'nın…

Eksun Gıda'nın işlem tarihi belli oldu! EKSUN ne zaman işlem görecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz işlemlerinin tamamlanmasının ardından halka arz sonuçları da açıklanan Eksun Gıda’nın işlem tarihi belli oldu. EKSUN borsada ne zaman işlem görmeye başlayacak? İşte detaylar!

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 9 Mart tarihinde halka arzı onaylanan Eksun Gıda, geçtiğimiz hafta talep toplama işlemlerini tamamlamıştı. Şirketin halka arzına katılan yatırımcılar, özellikle 20 Mart Pazartesi günü halka arz sonuçlarını beklerken bu bilgi gelmemiş ve yatırımcılar da gelişmeleri merakla araştırmaya başlamıştı.

Şirket, 21 Mart Salı günü sabah saatlerinde halka arz sonuçlarını açıkladı. Eksun Gıda’dan yapılan açıklamaya göre; halka arza toplam 1.282.759 yatırımcıdan talep geldi. Talebi karşılanan yatırımcı sayısı ise 1.210.861 oldu. EKSUN’un halka arzına katılan bireysel yatırımcı sayısı ise 1.209.314 ile rekor kırdı.

EKSUN halka arzında bireysel yatırımcılara maksimum 10 lot dağıtımı gerçekleştirildi.

EKSUN GIDA NE ZAMAN İŞLEME BAŞLAYACAK

Eksun Gıda’nın Borsa İstanbul’da işleme başlayacağı tarih de belli oldu. Şirketten Kamuoyu Aydınlatma Platformu’nda yapılacak açıklamada, şirketin halka arz edilen paylarının 24 Mart 2023 Perşembe günü işleme başlayacağı bildirildi.

KAP’a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş.‘nin (Şirket) 20.042.502 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup Şirketin sermayesini temsil eden 70.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi’nin 8’inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 24/03/2023 tarihinden itibaren Yıldız Pazar’da 48,90 TL/pay baz fiyat, “EKSUN.E” kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.”


Share


Benzer Haberler

Bakmadan Geçme