Enerji devinden yüzde 700 sermaye tavanı artırma kararı!

Borsa İstanbul'un önde gelen enerji şirketlerinden CW Enerji, kayıtlı sermaye tavanını artırma kararı aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre sermaye tavanını yüzde 700 artırmak için harekete geçildi.

Enerji devinden yüzde 700 sermaye tavanı artırma kararı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören enerji şirketlerinden CW Enerji, dikkat çeken bir açıklamaya imza attı. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yatırımcıları bilgilendiren şirket, kayıtlı sermaye tavanını artırmak için Sermaye Piyasası Kurulu’na başvuru ileteceğini duyurdu.

CW Enerji’den yapılan KAP açıklamasında, “Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 15.04.2024 tarihli yönetim kurulu toplantısında;

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)' nun II-18.1 No'lu Kayıtlı Sermaye Sistemi Tebliği hükümleri uyarınca; Şirketimizin 500.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanının 4.000.000.000 TL'ye artırılması ve kayıtlı sermaye tavanı geçerlilik süresinin 2024-2028 yılları olarak belirlenmesi için Şirket Esas Sözleşmesi'nin "Sermaye ve Paylar" başlıklı 6. Maddesi'nin ekteki şekliyle tadil edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu ve T.C. Ticaret Bakanlığı'na gerekli başvurularda bulunulmasına ve gerekli izinlerin alınmasını takiben madde değişikliğinin yapılacak ilk Genel Kurul'da pay sahiplerinin onayına sunulmasına ayrıca Sermaye Piyasası Kurulu'nun özel durumlara ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde gerekli duyuruların yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadeleri kullanıldı.

Enerji devinden yüzde 700 sermaye tavanı artırma kararı!

SERMAYE TAVANINI %700 ARTIRMAK İÇİN KARAR ÇIKTI!

Kayıtlı sermaye tavanı 500.000.000 TL olan CW Enerji, bu sermayeyi 4.000.000.000 TL’ye çıkarma kararı aldı. Şirketin halka arz sürecinde ‘1 yıl bedelli/bedelsiz sermaye artırımı yapmama’ taahhüdünün bitimine az bir zaman kala, yatırımcıların aklına ‘bedelsiz mi geliyor?’ sorusu takıldı.

TAAHHÜDÜN BİTMESİNE 20 GÜN VAR!

CW Enerji’nin halka arz edilen payları, 5 Mayıs 2023 tarihinde Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladı. Şirketin halka arz sürecinde, 1 yıl bedelli/bedelsiz sermaye artırımı yapmama taahhüdü bulunuyor. Şirketin bu taahhüdü, 5 Mayıs 2024 tarihinde sona eriyor.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme