Enerji şirketinden yeni yatırım açıklaması!

Borsa İstanbul'un enerji şirketlerinden Say Yenilenebilr Enerji, yatırım teşvik belgesi aldığını…

Enerji şirketinden yeni yatırım açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un enerji şirketlerinden Say Yenilenebilr Enerji, yatırım teşvik belgesi aldığını açıkladı.

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerden SAY Yenilenebilir Enerji, 23 Ağustos 2023 tarihinde aldığı yeni yatırım kararını kamuya duyurmuştu. Şirket, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na yaptığı başvurunun olumlu karşılanması sonucunda 14 Kasım 2023 tarihli ve 560918 sayılı 228.00.000 TL tutarındaki yatırım teşvik belgesini aldı.

Bu belge kapsamında şirket, 2. Bölge bölgesel-alt bölge sınırları içinde yer alan yatırım, sigorta primi işveren hissesi, vergi indirimi, gümrük vergisi muafiyeti ve KDV istisnası gibi teşvik desteklerinden faydalanacak. Ayrıca, yatırımın bir parçası olan fabrika inşaatı için inşaat ruhsatı alındığını açıklayan Say Yenilenebilir Enerji, çalışmalara da başlanıldığını belirtti.

Öte yandan şirket, daha önce T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan alınan 25 Nisan 2021 tarihli ve 523077 sayılı belge kapsamında kapama başvurusu yapıldığını açıkladı.


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme