Europower Enerji ve Otomasyon halka arz taslak izahname inceleme

Halka arz hazırlıklarını sürdüren şirketlerden Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri A.Ş.'nin halka arz detayları belli oldu.

Europower Enerji ve Otomasyon halka arz taslak izahname inceleme
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Halka arz hazırlıklarını sürdüren şirketlerden Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri A.Ş., SPK’ya gerekli başvuruyu yaptı. Gelin hep birlikte şirket hakkında kısaca bilgi edindikten sonra halka arz için yayınlanan taslak izahnameyi birlikte inceleyelim.

SPK’dan halka arz için onay bekleyen Europower Enerji, son zamanlarda yatırımcıların da dikkatlerini çeken bir şirket. Halka arz başvurusunun gelmesinin ardından şirket hakkında birçok detay da internet üzerinde araştırılıyor. Özellikle Avrupa’da baş gösteren ’enerji krizi’ ile birlikte Borsa İstanbul’da da enerji şirketlerine yatırımcıların ilgisi artmıştı.

Böyle bir atmosferde Europower Enerji’nin de halka arz başvurusu yapması üzerine dikkatler şirketin üzerine çevrildi. Peki, halka arz hazırlıklarını sürdüren Europower Enerji ne iş yapar, halka arzda kaç lot satılacak, hisse fiyatı nedir, dağıtım yöntemi nasıl olacak? Gelin hep birlikte şirket hakkında detaylara bakalım.

EUROPOWER ENERJİ NE İŞ YAPAR?

Halka arz hazırlıklarına devam eden Europower Enerji; son zamanlarda borsadaki yükselişi ile dikkatleri üzerine çeken ve yatırımcılarını mutlu eden Girişim Elektrik’in iştiraklerinden biridir. GESAN işlem kodu ile borsada işlem gören Girişim Elektrik, Europower Enerji’nin %70’ine ortaktır.

Şirket, özellikle trafo sistemleri ve raylı sistem hatlarındaki faaliyetleri ile dikkat çekmiştir.

EUROPOWER ENERJİ HALKA ARZ DETAYLARI

Şirket, halka arza toplam 60.000.000 TL nominal değerli payı konu edecek.

Ak Yatırım’ın konsorsiyum lideri olduğu halka arzda hisse başı fiyat henüz netleşmedi.

Europower’ın taslak izahnamesinde yer alan bilgilere göre, dağıtım şekli ise oransal olacak.

Tahsisat oranlarının da halka arz onayı gelmesinin ardından netleşmesi bekleniyor.

Şirketin halka arzda işlem kodu ise EUPWR olacak.

Aşağıda yer alan videoda, Europower Enerji’nin taslak izahnamesinde yer alan finansal tabloyu sizler için hazırladık. Youtube kanalımıza abone olarak, hazırladığımız taslak ve onaylı izahnamelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz.

HALKA ARZIN GEREKÇESİ

Europower Enerji, taslak izahnamede halka arz gerekçesi olarak şu ifadelere yer verdi:

“Halka arz ile sermaye artışı yoluyla kaynak elde edilmesi, kurumsallaşma, şirket değerinin ortaya çıkması, bilinirlik ve tanınırlığın pekiştirilmesi, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerinin daha güçlü bir şekilde uygulanması, Şirket’in kurumsal kimliğini güçlendirmesi hedeflenmektedir.”

Bakmadan Geçme