Europower Enerji'nin halka arzında dağıtım şekli nasıl olacak?

Sermaye Piyasası Kurulu'nun halka arzına onay verdiği Europower Enerji'nin dağıtım şekli merak konusu oldu. Şirketin halka arzına katılmak isteyen bireysel yatırımcılar ise aynı soruya yanıt arıyor. Europower (EUPWR) halka arzında dağıtım şekli eşit mi yoksa oransal mı olacak?

Europower Enerji'nin halka arzında dağıtım şekli nasıl olacak?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Europower Enerji’nin halka arzı, yatırımcılar tarafından heyecanla bekleniyordu. Borsanın gözdesi Girişim Elektrik’in (GESAN) iştiraklerinden biri olan Europower Enerji’nin halka arzına onay gelmesi ile birlikte, yatırımcılar da bu halka arzın ayrıntılarını araştırıyor. İşte şirketin halka arzında öne çıkan detaylar!

EUROPOWER ENERJİ HALKA ARZ NE DETAYLARI

6 Nisan tarihinde halka arz için onay alan Europower Enerji, halka arzda toplam 60.000.000 lotu satışa sunacak. 45.000.000 lot bedelli sermaye artırımı ile, 10.000.000 lot ek satış ile ve 5.000.000 mevcut lot satışı ile gerçekleştirilecek.

Şirket, halka arzda EUPWR kodunu kullanacak. Ayrıca halka arz fiyatı ise 40,60 TL olarak duyuruldu. Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre Europower Enerji’nin halka arzında dağıtım şekli ise oransal olacak.

DAĞITIM ŞEKLİ DEĞİŞİR Mİ?

Bilindiği üzere geçtiğimiz hafta Koza Polyester ve CVK Madencilik halka arz için onay almıştı. Her iki şirketin de talep toplama işlemleri yarın tamamlanacak. Hem Koza Polyester hem de CVK Madencilik’in halka arzında dağıtım şekli, taslak izahnamelerde oransal dağıtım olarak duyurulmuştu. Ancak SPK’nın aldığı karar neticesinde her iki şirket de bireysel yatırımcılara eşit dağıtım usulüne göre dağıtım gerçekleştirileceğini açıklamıştı.

Bakmadan Geçme