Girişim Elektrik bedelsiz ne zaman, GESAN ne zaman bölünecek?

Borsa İstanbul'da 2022 yılının yükselen şirketlerinden biri olan Girişim Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş., bedelsiz sermaye artırımı kararı aldı. Peki, GESAN ne zaman bölünecek, Girişim Elektrik bedelsiz sermaye artırımı ne zaman?

Girişim Elektrik bedelsiz ne zaman, GESAN ne zaman bölünecek?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

13 Ağustos 2021 tarihinde 17 TL fiyattan halka arz olan Girişim Elektrik, o tarihten bu yana gösterdiği yükseliş performansı ile yatırımcılarını mutlu etmişti. Bir dönem yatay bir seyir gösteren GESAN payları, yaptığı iş anlaşmaları ve borsadaki popülaritesi ile 2022 yılının ikinci çeyreğinden itibaren yükseliş trendine girerek 300 TL’nin üzerine çıkmıştı.

Borsadaki genel düşüşün ardından 200 TL fiyatlara kadar gerileyen GESAN payları, daha sonra toparlanma eğilimi göstererek 250 TL’nin üzerine yükselmeyi başardı. Şirketten, 23 Kasım 2022 tarihinde alınan genel kurul kararı ile bedelsiz sermaye artırımı yapılacağı da duyurulmuştu.

Mevcut sermayesi 115.000.000 TL olan GESAN, 500.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisindeki sermayesini, bu bedelsiz kararı ile 460.000.000 TL’ye yükseltecek. Şirketin bedelsiz sermaye artırımı konusunda aldığı karar, Sermaye Piyasası Kurulu’na da iletildi. Kurul’dan gelecek kararın ardından GESAN payları, %300 oranında bölünmeye gidecek.

GESAN NE ZAMAN BÖLÜNECEK?

Girişim Elektrik’in %300 oranındaki bedelsiz sermaye artımı, Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay bekliyor. Kurul’un 2023 yılı ikinci çeyreğinde bedelsiz sermaye artırımına onay vermesi bekleniyor. Bu durumda GESAN payları da aynı tarihlerde bölünmeye gidecek ve bedelsiz sermaye artırımı gerçekleşmiş olacak.

 

Bakmadan Geçme