Göknur Gıda, bilişim sektöründen şirket satın aldı!

Borsa İstanbul'da işlem gören Göknur Gıda, bilişim sektöründe faaliyet gösteren Logimat Yazılım ve…

Göknur Gıda, bilişim sektöründen şirket satın aldı!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’da işlem gören Göknur Gıda, bilişim sektöründe faaliyet gösteren Logimat Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Limited Şirketi’nin (Logimat) hisselerinin %70’ini satın aldığını duyurdu. 2.458.180 TL bedelle gerçekleşen bu satın alma, mevcut pay sahiplerinden gerçekleştirildi.

Logimat, ANKARA’da faaliyet gösteren bir firma olarak dikkat çekiyor. Şirket, kurumsal kaynak planlama yazılımlarının uygulanması, iş süreçlerinin dijital ortamda yürütülmesi, yazılım geliştirme, kurulum ve bakım gibi alanlarda müşterilerine hizmet sunuyor.

Şirketin sermayesi 3.510.000,00 TL ve 31 Aralık 2022 itibariyle aktif toplamı 6.031.037,17 TL, özkaynakları da 3.751.795,48 TL olarak kaydedildi. Logimat, Ostim Teknopark’ta faaliyet göstermekte ve Teknoparklarla ilgili teşviklerden yararlanmaktadır.

Göknur Gıda, Logimat’tan aldığı hizmetlerle iş süreçlerinin verimliliğini artırma ve kurumsal kaynak kullanımı yazılımlarının etkinliğini artırma amacı güdüyor. Bu hizmetlerin sonucunda şirket, operasyonlarını daha düşük maliyetle ve daha etkin bir şekilde yürütmeyi hedefliyor. Logimat ayrıca diğer kurumsal müşterilere de bu alanlarda hizmet sunmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin Göknur Gıda’dan yapılan açıklama ise şu şekilde:

“Şirketimiz, bilişim sektöründe faaliyet gösteren “Logimat Yazılım ve Bilişim Teknolojileri Ticaret Limited Şirketinin (Logimat)” paylarının %70’ini 2.458.180 TL bedelle mevcut pay sahiplerinden satın almıştır. Logimat OSTIM OSB MAH. CEVAT DÜNDAR CAD. NO: 1 /1 IÇ KAPI NO:31 YENIMAHALLE/ ANKARA adresinde faaliyet göstermekte olup, müşterilerine başta kurumsal kaynak planlama yazılımlarının uygulanması olmak üzere iş süreçlerinin dijital ortamda yürütülmesi, ilgili yazımlarının geliştirilmesi, kurulması ve bakımı gibi konularda hizmet sunmaktadır.

Şirketin sermayesi 3.510.000,00 TL olup, 31.12.2022 tarihi itibariyle aktif toplamı 6.031.037,17 TL ve özkaynakları ise 3.751.795,48 TL’dir.

Logimat Ostim Teknoparkta faaliyet göstermekte olup, Teknoparklarla ilgili teşviklerden faydalanmaktadır.

Şirketimiz, iş süreçlerinin verimliliğinin ve etkinliğinin artırılması amacıyla bilişim teknolojilerinin kullanılması ve kurumsal kaynak kullanımı yazılımlarının etkinliğinin artırılması gibi konularda Logimat’tan hizmet satın almayı planlamaktadır. Bu hizmet alımlarının neticesinde Şirketimiz operasyonlarını daha düşük maliyetle ve daha etkin bir şekilde sürdürmeyi hedeflemektedir. Logimat aynı zamanda diğer kurumsal müşterilerine bu alanlarda hizmet sunmaya devam edecektir.”


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.


Bakmadan Geçme