Halka arz onayı bekleyen şirkette sürpriz gelişme!

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan halka arz için onay bekleyen şirkete Doğan Holding kanca attı. Holding'den yapılan açıklamada, şirketin yüzde 70'inin satın alınacağı belirtildi. Detaylar, Halka Arz Hisseler olarak hazırladığımız haberde!

Halka arz onayı bekleyen şirkette sürpriz gelişme!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş., 2023 Mayıs ayında halka arz için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurusunu iletmişti. Şirket, toplam 39.750.000 lotun halka arzı için hazırlanan taslak izahnameyi yayımlamıştı.

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME!
100.000 TL SANAL PARA İLE NELER YAPABİLECEĞİNİ HEMEN GÖR!
(Ücretsiz BORSA Deneme Hesabı Açmak için Tıklayın!)

Biz de bu halka arz başvurusunu sizler için hem web sitemizde hem de mobil uygulamalarımızda duyurmuştuk.

GAMA RECYCLE HALKA ARZ DETAYLARI

Doğan Holding, halka arz için SPK'dan onay bekleyen Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş.'nin %70'ine denk gelen payları satın almak için mutabakata vardığını duyurdu. Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinde yapılan açıklama, söz konusu satın alma işlemlerine ilişkin detaylar, yatırımcılarla paylaşıldı.

Doğan Holding (DOHOL) yapılan açıklamada, "Şirketimizin bağlı ortaklığı Öncü Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. (Öncü GSYO); tekstil, pet şişe ve ambalaj atıklarını geri dönüştürerek polyester elyaf, rejenere elyaf ve farklı tiplerde geri dönüştürülmüş iplik üretim alanında faaliyet gösteren Gama Recycle Sürdürülebilir Teknolojiler A.Ş. (Gama Recycle) sermayesinin % 70'ine denk gelen payların satın ve devir alınmasına (İşlem) ilişkin olarak Kaplan Holding A.Ş. (Satıcı) ile mutabakata varmıştır." ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamanın devamında ise şu ifadelere yer verildi:

"Söz konusu İşlem'de; Gama Recycle'ın şirket değeri 159,9 milyon ABD Doları ve özsermaye değeri ise 49,6 milyon ABD Doları olarak dikkate alınmıştır.

Gama Recycle sermayesinin % 70'ine denk gelen payların iktisap bedeli; bir kısmı Satıcı'ya nakit ödeme, kalan kısmı ise mali yapının güçlendirilmesi amacıyla Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında Satıcı adına ödemeler niteliğinde olmak üzere (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam 34,7 milyon ABD Doları olacaktır.

Satıcı'ya nakit ödeme ve Gama Recycle nezdinde yapılması planlanan sermaye artışlarında gerek Öncü GSYO ve gerekse de Satıcı adına ödemeler dikkate alındığında; Öncü GSYO açısından (kapanış bedel uyarlamalarına tabi olmak kaydıyla) toplam yatırım tutarının 83 milyon ABD Doları olacağı öngörülmektedir.

Pay devir işleminin, Rekabet Kurumu başvurusu ve onayının ardından; üzerinde mutabık kalınan tüm kapanış koşullarının yerine getirilmesini takiben tamamlanması hedeflenmektedir."


YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Bakmadan Geçme