Kontrolmatik'ten dikkat çeken ön lisans açıklaması!

Borsa İstanbul'un popüler şirketlerden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş…

Kontrolmatik'ten dikkat çeken ön lisans açıklaması!
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Borsa İstanbul’un popüler şirketlerden biri olan Kontrolmatik Teknoloji Enerji ve Mühendislik A.Ş., Kamuoyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden bir açıklama yaptı. Şirket yaptığı açıklamada, 250 MW Rüzgâr Enerji Santrali ve 1000 MWh Elektrik Depolama Tesisi için ön lisans alındığını açıkladı.

Kontrolmatik’ten yatırımcılarını heyecanlandıran bir KAP duyurusu geldi. Şirketin KAP üzerinden 25 Mayıs tarihinde duyurduğu açıklamada, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK)’ndan ön lisans alındığı açıklandı.

Şirket yapılan açıklamada, “Daha önceki KAP açıklamalarımızda; Bağlı ortaklığımız Progresiva Enerji Yatırımları Tic. A.Ş.‘ne T.C. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından, 20 yıl süreyle, elektrik enerjisi ve/veya kapasitesi ticareti yapmak üzere Tedarik Lisansı verildiği ve İstanbul Silivri’de kurulacak olan Lityum-İyon Müstakil Enerji Depolama Tesisi, 250MW bağlantı gücüne ve 1000 MWh toplam enerji depolama kapasitesine sahip olacağını belirtmiştik.” ifadelerini kullandı.

KONTR tarafından yapılan açıklamanın devamında ise, “19 Kasım’da Resmî Gazete ‘de yayınlanan mevzuat değişiklikleri ile Depolamalı Üretim Lisansı alma hakkı doğmuş idi. Bu hak kapsamında 250 MW Rüzgâr Enerji Santrali (RES) ve 1000 MWh Elektrik Depolama Tesisi (EDT) Ön lisansı alabilmek için yapılan başvurumuz EPDK tarafından uygun bulunmuş olup ÖN/11862-16/05516 sayılı ve 18.05.2023 tarihli Ön lisans verilmiştir. Bundan sonraki aşamalarda projenin ilerleyişiyle ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyuna ve yatırımcılara saygıyla duyurulur.” denildi.


Bakmadan Geçme