Koza Polyester halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?

Koza Polyester'in halka arzında dağıtım şekli değişti. KOPOL halka arz tarihi ne zaman, eşit dağıtım mı oransal mı? Koza Polyester kaç lot verir, hangi bankalar? İşte tüm ayrıntılar!

Koza Polyester halka arz ne zaman, eşit mi oransal mı, kaç lot verir?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

30 Mart tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arz için onay alan Koza Polyester’in halka arzında tüm ayrıntılar belli oldu. Garanti Yatırım’ın liderlik edeceği halka arz, taslak izahnameye göre oransal dağıtım yöntemine göre gerçekleştirilecekti. Ancak bu durum değişti ve halka arz edilecek olan lotların büyük çoğunluğu bireysel yatırımcılara tahsis edildi.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzında talep toplama tarihleri belli oldu. Koza Polyester, aşağıda listesi bulunan banka ve aracı kurumlar üzerinden talep toplayacak. Talep toplama tarihleri ise 5-6-7 Nisan 2023 olarak duyuruldu. KOPOL işlem kodu ile halka arz olacak şirketin hisse başı fiyatı ise 24,50 TL şeklinde açıklandı. Öte yandan KOPOL halka arzında iskonto oranı %20,54 ve halka arz sonrasında halka açıklık oranı ise %20,54 olacak. Şirketin dağıtım şekli ise bireysel yatırımcılara eşit, kurumsal yatırımcılara oransal dağıtım şeklinde gerçekleşecek.

KOZA POLYESTER TAHSİSAT ORANLARI

Şirketin halka arzında toplam 44.390.00 lot satışa sunulacak. Söz konusu hisse senetlerinin %75’i bireysel yatırımcılara gerçekleştirilecek olan satışlar için tahsis edildi. Payların %25’i ise kurumsal yatırımcılara ayrıldı. Bu durumda bireysel yatırımcılara 33.292.500 lot, kurumsal yatırımcılara ise 11.097.500 lot ayrılmış durumda.

KOPOL KAÇ LOT VERİR?

Koza Polyester’in halka arzında 1 milyon bireysel yatırımcının katılacağını varsaydığımızda; her bir yatırımcıya 33-34 lot düşecektir. Bu durumda da 34x24,50 588 TL halka arza katılım için yeterli olacaktır. Ancak bu yalnızca bir varsayımdır. Halka ara katılım daha yüksek ya da düşük olabilir.

KOZA POLYESTER HALKA ARZINDA ÖNE ÇIKAN DETAYLAR!

Şirket ve ortaklar, 1’er yıl boyunca satmama taahhüdü vermektedir.

Payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren en fazla 20 gün fiyat istikrarı planlanmaktadır.

Koza Polyester halka arz gelirini ise şu şekilde kullanmayı planlıyor:

Finansal borcun azaltılması: %75-80

İşletme sermayesi ihtiyacının finansmanı: %20-25.

Bakmadan Geçme