Koza Polyester (KOPOL) halka arz ne zaman, kaç lot verir?

Koza Polyester halka arz ne zaman, KOPOL halka arz kaç lot verir? Koza Polyester halka arz talep toplama tarihleri ve saatleri ne zaman, hangi bankalar, T1 ve T2 bakiye geçerli mi? KOPOL halka arz katılım endeksine uygun mu?

Koza Polyester (KOPOL) halka arz ne zaman, kaç lot verir?
BİZİ GOOGLE NEWS'TE TAKİP ET Google News ile Takip Et

Son zamanların en çok beklenen halka arzlarından biri olan Koza Polyester dikkatleri üzerine çekti. Yatırımcılar arasında ve sosyal medyada yeni SASA olarak dillendirilen Koza Polyester’in halka arzı, SPK tarafından 30 Mart tarihinde onaylandı. Şirketin halka arzında öne çıkan detaylar ise yatırımcılar tarafından büyük bir merakla araştırılıyor. İşte Koza Polyester’in halka arz detayları!

KOZA POLYESTER NE İŞ YAPAR?

Koza Polyester 2012 yılında Gaziantep’te Akınal ailesi tarafından kuruldu.

Koza Polyester Türkiye’nin kontinü polimerizasyon’dan polyester elyaf üreten ikinci şirketi konumundadır ve elyaf üretiminde Avrupa’nın en büyük kapasitelerinden birine sahiptir. Koza Polyester 2013 yılı sonunda üretim faaliyetlerine başladı.

Koza Polyester; elyaf, polimer ve çeşitli kimyasallar üretiyor.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ NE ZAMAN?

Şirketin halka arzı, SPK tarafından 30 Mart 2023 tarihinde onaylandı. Koza Polyester’in 3-7 Nisan haftasında talep toplaması bekleniyor. Talep toplama tarihleri netleştiğinde takipçilerimize ayrıca duyurulacaktır. Bu bilgileri kaçırmamak için iOS ya da Android uygulamalarımızı cihazınıza yükleyebilir ve sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Koza Polyester halka arzda toplam 44.390.000 lotu satışa sunacak. Şirketin taslak izahnamesinde yer alan verilere göre halka arzda dağıtım yöntemi ise oransal dağıtım olacak. Öte yandan hisse fiyatı ise 24,50 TL olarak duyuruldu. Koza Polyester’in işlem kodu ise KOPOL olacak. Eğer dağıtım yöntemi, onaylı izahnamede de değişmezse (oransal dağıtım olursa) bu halka arzda kaç lot dağıtılacağını kestirmek güç. Dağıtım yönteminin değişmesi durumunda ise takipçilerimize bu bilgi duyurulacaktır.

KOZA POLYESTER HALKA ARZ GELİRİNİ NEREDE KULLANACAK?

Şirketin taslak izahnamesinde yer alan verilere göre; halka arz gelirinin %75-80’i finansal borç ödemeleri ve mevcut kredilerin kapatılmasında, %20-25’i ise işletme sermayesinin güçlendirilmesinde kullanılacak.

HALKA ARZA HANGİ BANKALARDAN KATILIM SAĞLANIR?

Bu bilgi, onaylı izahnamenin yayımlanması ile birlikte netlik kazanacak.

Bakmadan Geçme